Новини з 1996 року

ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН У КРЕМЕНЧУЦІ ПОЧНУТЬ, АЛЕ ЧЕРЕЗ БІЗНЕС-СУПЕРЕЧКИ Й ВИСОКІ ТАРИФИ ШВИДКО ЗАВЕРШАТЬ? НАРАДА У МЕРІЇ

Олександр Курилов 10 вересня 2015 11:41 970 0

Опалювальний сезон у 2015 році у Кременчуці таки буде, а до постачання тепла управляючі компанії нашого міста будинки підготували.

Працівники ПАТ «Полтаваобленерго», як головного учасника опалювального сезону, вже заповнили систему опалення водою під тиском. Залишилося останнє – заповнити такі ж системи опалення у будинках й увімкнути котли на Кременчуцькій та Крюківський ТЕЦ разом з насосами…

Про те, що опалювальний сезон у місті буде, говорили сьогодні на великій нараді у міськвиконкомі, на яку зібрали керівників усіх комунальних підприємств, починаючи від завідуючих дошкільними закладами.

Запевнення чиновників мерії – всі технічні питання ними вирішено. Єдине, що може бути, – це питання з постачанням газу, але це вже справа уряду.

Інше, про що урочисто пообіцяв перший заступник міського голови Віктор Калашник, – суперечка за газ та гроші між ТОВ "Кременчукгаз" і міською ТЕЦ не вплине на майбутній процес теплопостачання у місті.

Те ж саме – у Крюкові, де КП «Теплоенерго» з директором Дмитром Питульком винне за тепло ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» як земля колгоспу – понад 20 мільйонів гривень.

Втім владні запевнення з цього приводу – такі борги не вплинуть на температуру у квартирах правобережжя після 15 жовтня, коли систему опалення мають увімкнути. Наскільки все це збудеться – ми ще побачимо. Але…

У житті міста це не перший і не останній опалювальний сезон, і з досвіду існуючої практики можна сказати про таке.

Зрозуміло, що опалювальний сезон у Кременчуці розпочнеться восени зі зниженням температури до плюс восьми градусів. Але як довго цей сезон триватиме – на це запитання немає відповіді.

Причина ж, як на репортера, в тому, що міськвиконком продовжує свою війну з ПАТ «Полтаваобленерго» й таку успішно веде не лише перший віце-мер Віктор Калашник, який робить прозорі натяки на енергетиків, їхню політичну партію та вибори.

Ще є КП «Кременчукводоканал», керівники якого не полишають мрії зробити опалення для кременчужан ще дорожчим – для чого мережі ТЕЦ планують перевести з технічної води, яка не очищується, на питну, яка втричі дорожча.

Другий ризик і теж немалий – це непідконтрольний міськвиконкому ТОВ «Кременчукгаз». І тут же – це проблема міської ТЕЦ, якій не дають лімітів на газ. Тобто, що б на нарадах у мерії не говорили, але в цій справі від наших чиновників нічого не залежить.

А от що від Віктора Калашника залежить і на що наш перший віце-мер «забив»  – так це справа субсидій. Бо за новими цінами на тепло та газ мешканці Кременчука збанкрутують і стануть боржниками за компослуги швидше, ніж на це відреагують у міськвиконкомі.

І тоді вже без отриманих від громадян грошей за тепло та гарячу воду у енергетиків, а згодом і у всіх виникнуть величезні проблеми.

Гірше, що цим питанням – субсидіями - у мерії сьогодні не займаються й до пересічних мешканців відповідальні за цю справу чиновники не звертаються.

Бо одна справа – коли міськвиконкому різко знадобилося підвищити вартість ексвитрат  для кременчужан і такими оголошеннями було обклеєно кожен під’їзд.

Інша – це допомогти кременчужанам з отриманням субсидій і розмістити такі оголошення  по місту з нагадуванням та конкретними розрахунками. Однак цим ніхто не займається і як з цим бути - незрозуміло.

Теги: опалювальний сезон

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись