Новини з 1996 року

Оновлення шкіл та сонячна електростанція: за що голосують кременчужани в Громадському бюджеті?

Артем Кузьменко 14 листопад 2019 14:45 616 0

Проголосувати за будь-який із проєктів можна до 11 грудня.

12 листопада почалося голосування в “Громадському бюджеті Кременчука-2020”. Віддати голоси містяни можуть до 11 грудня, тоді до 31 грудня мають оголосити переможців.

Усього на конкурс подали 116 проєктів, допустили до голосування 106. Проєкти різні: від облаштування доріжок і вуличного освітлення, встановлення вже традиційних дитячих майданчиків до побудови сонячної електростанції.

Пройшло лише два дні від початку голосування, а вже 4,5 тис. кременчужан віддали майже 7 тис. голосів. Враховуючи те, що голосувати можуть усі, кому є хоча б 14 років, за перші два дні лідерами стали школи та ліцеї: вчителі “пропонують” учням проголосувати за проєкт свого навчального закладу.

Топ проєктів за кількістю голосів:

1. Оновлення комп’ютерного класу в Кременчуцькому ліцеї № 30 “Олімп” імені Н. М. Шевченко (20 нових комп’ютерів у комп’ютерний клас, 400 тис. грн) — 401 голос.

2. Iнтерактивна освiта в Кременчуцькому лiцеї №25 (7 інтерактивних дошок, 7 ноутбуків та 7 проєкторів, 399,5 тис. грн) — 368 голосів.

3. СК "Боєць" - діти - наше майбутнє (облаштувати ринг та придбати спортивний інвентар, 398,5 тис. грн) — 280 голосів.

4. Створення дитячої зони творчості та відпочинку «Територія дитинства» в ліцеї №5 імені Т.Г. Шевченка (облаштування дитячого майданчика на території закладу, 396,8 тис. грн) — 279 голосів.

5. Комп'ютеризація Кременчуцької ЗОШ №12 (10 ноутбуків, 10 телевізорів, 8 персональних комп'ютерів або моноблоків та 3 проєктори, 400 тис. грн) — 256 голосів.

6. Створення інтерактивного простору для соціалізації дітей з інвалідністю (закупівля обладнання для покращення якості навчання, розвитку, корекції та реабілітації дітей з особливими потребами, 398 тис. грн) — 250 голосів.

7. Енергоефективна Ревівка (установлення сонячної електростанції для забезпечення електроенергією комунальних закладів Ревівки та переведення їх на енергозберігаючі технології, 1 млн грн) — 218 голосів.

8 місце розділили два проєкти з однаковою кількістю голосів:

- застосування інноваційних комп’ютерних технологій у навчанні дітей з інвалідністю (облаштування кімнати, наймання персоналу та закупівля обладнання й програмного забезпечення, 1 млн грн) — 189 голосів;

- “Гідність дитини” — створення якісних санітарно-гігієнічних умов у ЗОШ №1 (капітальний ремонт санітарних приміщень школи, 400 тис. грн) — 189 голосів.

9. "School dream"- мультимедійне забезпечення ЗОШ №23 (інтерактивні дошки з проєкторами та сучасні ноутбуки, 400 тис. грн) — 187 голосів.

10. Сонячний фотоелектричний модуль (встановлення сонячної електростанції в КНВК№2, 400 тис. грн) — 185 голосів.

Що це означає? Що кременчужани (або конкретно вчителі та учні) хочуть осучаснити освіту, покращити умови в закладах, у яких діти отримують знання. Також кременчужани серйозно задумалися щодо економії електроенергії.

Найбільше дивує, що за встановлення громадського туалету в Міському саду віддали лише 9 голосів, адже люди вже декілька років бурхливо обговорюють це питання.

 

 

Також дивно, що мало людей звертають увагу на ініціативу створення “парку експериментів” на території парку Миру, в якому просто неба розмістять 12 експонатів, кожен із яких пояснює закони фізики:

- підніми автомобіль "Запорожець" (автомобіль може бути будь-якої іншої марки, однак це збільшить вартість проєкту);

- платформа рівноваги;

- фізична карусель;

- орган;

- генератор хвиль маятників, пропонується зробити великий антивандальний експонат, маятники якого будуть світитись у темряві;

- телеграф + 2 телефонні будки;

- маятник Максвелла у вигляді тренажера або звичайного фізичного експоната;

- калейдоскоп тривимірного зображення "селфі";

- безструнна арфа — арка, яка звучить завдяки вбудованим датчикам;

- кімната "Еймса" — оптична ілюзія, де малюк миттєво перетвориться на велетня (виконавець пропонує зробити кімнату відкритого типу, без даху, а стіни замінити на поручні-стійки);

- дзеркальний безмежний коридор;

- параболічні тарілки-віддзеркалювачі звуку.

 

 

Але минуло лише два дні голосування й говорити про лідерів ще рано.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 201 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 571 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 708 0