Новини з 1996 року

Ольга Усанова вдруге приїхала на Лашки, але ні про що з мешканцями так і не домовилися...

pplus 15 лютого 2019 13:40 526 0

О 16 годині четверга, 14 лютого, в невеличкій будівлі лашківської бібліотеки з гучною назвою «Контакт-центр №7» було ніде яблуку впасти - після недавнього невдалого візиту до Лашків заступника міського голови Ольги Усанової, під час якого замість зустрічі з мешканцями куратор міської медицини та освіти провела лише вибірковий індивідуальний прийом скаржників, чиновниці довелося відвідати неблагополучний район міста повторно.

- Минулого разу ми записали ваші особисті питання до міської влади і вже над ними працюємо, - поспішила доповісти Ольга Усанова присутнім. – Однак є низка питань, які стосуються всіх мешканців Лашків, перше з них - питання медичного обслуговування вашого мікрорайону.

І, представивши директора Комунального некомерційного медичного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» (КНМП «ЦПМСД №3») міста Кременчука Марію Чорнявську, заступник мера додала: – Марія Андріївна керує територіальними амбулаторіями загальної практики - сімейної медицини, з нею ви зможете обговорити і ваше «наболіле».

Нагальних медичних проблем у лашківців виявилося достатньо: з укладенням декларацій із сімейними лікарями та з викликами лікарів додому, плутанина з пільговими рецептами та доступними ліками в доступних аптеках тощо.

- Взагалі наш Центр обслуговує сто сорок чотири тисячі кременчужан, з яких близько двадцяти тисяч – діти, - пояснила Марія Чорнявська. – До структури закладу входять дванадцять амбулаторій, які розміщені по всьому місту. На даний час наші лікарі уклали з пацієнтами близько сімдесяти двох тисяч декларацій, що становить більше половини населення, яке ми обслуговуємо. Законом були встановлені ліміти для лікарів первинної ланки, за яких вони могли укласти з населенням лише одну тисячу вісімсот декларацій. Але наприкінці 2018 року Кабмін переглянув ліміт, і з 14 січня 2019-го сімейний лікар уже має можливість укладати більше декларацій. Щоправда, наш заклад поки забезпечений сімейними лікарями всього на п’ятдесят шість відсотків. Але ми й цю проблему вирішуємо, залучаючи до роботи молодих спеціалістів, інтернів другого року.

Палка дискусія в залі розгорілася навколо небажання сімейних лікарів виїжджати на виклики додому. За підтримки заступника міського голови Ольги Усанової, директор КНМП «ЦПМСД №3» Марія Чорнявська спробувала м’яко спростувати «наклеп». Однак втрутилася присутня на зустрічі депутат міської ради Оксана Піддубна:

- Брехня! Буквально сьогодні ситуація з небажанням сімейних лікарів виїжджати на виклики важко хворих обговорювалася на депутатській комісії!

- Лікарі Кременчука, а тим більше швидка допомога на виклики виїжджають, причому – безкоштовно. Але якщо цього вимагають показники гострого стану хворого або серйозна травма, - не здавалася директорка. – І якщо раптом до вас не приїхав лікар, повідомляйте про інцидент мені особисто і обов’язково називайте його прізвище! Обов’язково!

Але висловлене депутатом Піддубною зауваження вже встигло змінити настрій аудиторії в наелектризованій недовірою атмосфері зборів. І решта питань до Марії Чорнявської та Ольги Усанової - про вільний вибір сімейного лікаря, варіантів, умов та способів укладення і підтвердження декларацій; про реформування стоматологічних поліклінік і його користь для пацієнтів, особливо - пенсійного віку та пільгових категорій; про відкриття на Лашках аптечного пункту, освітлення та ремонту вулиць, тротуарів мікрорайону; про транспортне сполучення з центральними частинами міста – графіком руху та оплатою проїзду на маршруті №10 – обговорювалися в обстановці деякої, м’яко кажучи, напруги.

Однак у цілому учасники зустрічі були задоволені: гості – хоча б безпечним півторагодинним стоянням перед непередбачуваною публікою, публіка – можливістю вільно поспілкуватися із захмарними для простого люду особами. Бо ні про що путнє обидві сторони так і не домовилися...

- У часи перебування в депутатах нашого земляка Миколи Гвоздецького в нас було все – і ліхтарі на стовпах, і почищені без вибоїн дороги, і регулярні пільгові пасажироперевезення, - прощаючись з журналістами, згадував мешканець Лашків Віталій Миколайович. – А як переобрали Гвоздецького, ми нового депутата і в очі не бачили!

- Навіть прізвища його не чули! – додає подруга дядька Віталія - Лілія Миколаївна. І важко зітхає...

 Юрій Сіора

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 928 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1749 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 798 0