Новини з 1996 року

Олександр Мельник вимагає відповідальності для фальсифікаторів його справи

Юлія Билина 23 березня 2016 15:20 970 0

У службовому недбальстві та підробці документів обвинувачує директор приватної телекомпанії «Візит» співробітників обласної прокуратури й подав до Генеральної прокуратури України заяву про злочин.

Притягнути до кримінальної відповідальності тих співробітників прокуратури Полтавської області, які штучно створювали видимість його вини за відсутності прямих доказів причетності до двох резонансних убивств, вимагає Олександр Мельник, директор приватної телекомпанії «Візит», якого вже півтора року тримають за ґратами.  О.Мельник наполягає: ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість. Натомість наводить факти, які, на його думку, свідчать про фальсифікування кримінального провадження стосовно двох резонансних убивств – мера Кременчука Олега Бабаєва та судді Автозаводського райсуду Олександра Лободенка.

Портрет  реальних убивць судді, складений свідком, кудись зник…

Аж п’ять епізодів, що викликають сумніви в намірах слідчих облпрокуратури встановити істину, наводить у своїй заяві до Генеральної прокуратури Олександр Мельник.  Більшість фактів, наведених у заяві О.Мельника, вдалося встановити після того, як допитали свідків. Так, директор «Візиту» звернув увагу на те, що у переданих до суду матеріалах кримінального провадження відсутні відео багатьох слідчих дій. Зокрема, й місця огляду резонансних убивств, огляду тіла покійного мера, слідчих експериментів тощо. (Усього у заяві вказано п’ять епізодів). Олександр Мельник вважає: відеофіксації немає у справі невипадково. Адже тоді значно складніше було б приховати фальсифікації. Окрім суто процесуальних порушень (коли у протокол вписуються особи, присутність яких не підтверджують свідки, як це було із заступником Генерального прокурора України, колишнім прокурором міста Григорієм Середою, а інших, навпаки, «забувають» вносити), директор «Візиту» помітив дуже дивні зникнення документів, що могли б суттєво вплинути на об’єктивність розслідування справи. Наприклад,  із матеріалів кудись зник фотопортрет, виготовлений одним зі свідків, що бачив убивство судді Автозаводського райсуду Олександра Лободенка (скоєне у лютому 2014 року). Свідок склав цей фотопортрет майже відразу після вбивства. Але у справі його немає! О.Мельник припускає, що це сталося тому, що опис свідка зовсім не збігається з виглядом тих людей, яких на сьогодні прокуратура області називає вбивцями судді.

А куля так вчасно «відшукалася» у приміщенні судово-медичної експертизи

Іще один незрозумілий момент, пов’язаний із кулею, від якої нібито загинув міський голова Олег Бабаєв.  Відомо, що цю кулю не знайшли на місці огляду тіла вбитого мера (відразу після стрілянини).  Натомість її нібито виявили в приміщенні бюро судово-медичних експертиз. А чи була насправді та куля? Захист О.Мельника  має великі сумніви. (Річ у тому, що в тілі О.Бабаєва виявили дріб.  А це може свідчити про те, що кілер користувався обрізом.)

Олександр Мельник переконаний: відсутність відеофіксації  процесуальних дій – не випадкова. Вона свідчить про спробу фальсифікувати справу. Тож просить тих осіб прокуратури області, які допустили службове недбальство (через яке втрачені докази його непричетності до справи) або  умисну підробку документів, притягти до кримінальної відповідальності.

Теги: 2201

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 206 0
Концерт «Дизель шоу» в Кременчуці зібрав аншлаг. ФОТО 377 0
"Доки світло не згасне назавжди": Макс Кідрук у Кременчуці презентував новий роман 612 0