Новини з 1996 року

Олександр Мельник - з судовим позовом проти прокуратури сьогодні. Справа про захист честі та гідності

Олександр Курилов 31 липня 2019 17:22 849 0

Київський районний суд Полтави сьогодні приступив до розгляду позову про захист честі та гідності керівника кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександра Мельника.

Зміст позову – вимога спростувати недостовірне повідомлення прокуратури Полтавської області.

А повідомлення, яке Олександр Мельник вимагає у прокуратури спростувати - минулорічне.

В ньому представники закону спочатку порушили презумпцію невинуватості, коли без суду визначили винних у кременчуцьких кримінальних подіях – вбивстві колишнього мера, що сталося в 2014-му році.

А друге – в цьому ж повідомленні йшлося, що затримані кременчужани, яких обвинувачено, й серед яких Олександр Мельник – чинять тиск на суд.

«Мало того, що ця інформація недостовірна, бо людина робиться винною наперед. До того ж, сам  суд спростував інформацію, що на суддів чинять тиск. Тобто, прокуратурою було поширено завідомо неправдиве повідомлення.

До того ж, в самому повідомленні прокуратури, яке оскаржується – Олександра Мельника було визнано винним без жодного рішення суду», - так прокоментував зміст позову захисники Руслан Лазоренко.

Про що слід додати – в якості компенсації за приниження честі і гідності позивач, Олександр Мельник, просить стягнути з прокуратури Полтавської області 1 мільйон гривень. Саму ж неправдиву інформацію - спростувати. 

Сам позов було подано до суду в жовтні 2018 року. Планувалося, що розглядатимуть його у Кременчуці, але розгляд почався сьогодні у Київському районному суді Полтави.

Й наступне засідання з цього приводу відбудеться теж у Полтаві, але вже у вересні.

Й слід сказати, що Олександр Мельник робить все правильно – зупинити пошесть несправедливих звинувачень у тому, до чого непричетний, можна тільки так – по пунктам розбиваючи всі бездоказові обвинувачення.

До речі, саме це ми і бачимо всі ці п’ять років. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуцькій бібліотеці пригощали гарячим глінтвейном. ФОТО 781 0
Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 840 0
У Кременчуцькій галереї - аншлаг: відкрили всеукраїнську виставку. ФОТОрепортаж 1041 0