Новини з 1996 року

Олександр Мельник. 4 рік суду. Прокуратура Полтавщини невдоволена журналістами. Чому? Відео

Олександр Курилов 23 лютого 2018 17:10 692 0

У судовому розгляді по справі Олександра Мельника, що триває в Полтавському районному суді й де без доказів арештованого обвинувачують у причетності до вбивства колишнього мера Кременчука Бабаєва та судді Лободенка, а розгляд триває четвертий рік, – новий поворот.

Мова про вчорашнє засідання Полтавського районного суду в цій справі, де замість того, аби починати новий розгляд доказів (усе ж таки триває вже п’ятий розгляд), розбиралися з присяжними.

Розбиралися ж з присяжними не тому, що вони погані, а тому, що двоє з п’яти заявили про самовідвід.

Саме цей самовідвід і став на судовому засіданні темою №1.

А ще тема для розмов у суді – роль преси у висвітленні того, що відбувається в залі засідань Полтавського районного суду.

 

 

 

Тож  можна було почути від представника прокуратури Дмитра Москаленка про провину  ЗМІ, зокрема газети «Програма плюс» і телекомпанії «Візит».

І нарікання прокурора з цього приводу на те, що засоби масової інформації перебирають на себе повноваження суду та дають оцінку кримінальному провадженню.

Ще можна було почути про незаконний вплив, упередженість і багато інших цікавих речей.

Звісно, що все це є більш ніж дивним і не тільки.

Зрозуміло, можна сперечатися й говорити, що прокурор  Дмитро Москаленко, який чотири рази виголошує прізвище автора статей, що йому не подобаються, таким способом тисне на ЗМІ, аби закрити рота журналісту.

Однак головним буде не це.

Головною буде жорстка промова представника закону проти журналістів і висновок з неї.

А висновок - такий.

Якщо в суді представник обвинувачення починає воювати та обвинувачувати репортерів у всіх бідах, то слід розуміти, чому він це робить і що його до цього примушує.

І відповідь тут тільки одна: примушує судова справа проти того ж Олександра Мельника, директора телекомпанії «Візит», і докази в цих томах, які насправді доказами не є.

Інакше б таких промов представник закону собі не дозволив, натомість сказав би собі: журналісти можуть не знати всього, але ось у мене залізний доказ участі.

Однак прокурорська промова говорить, що все навпаки, й тут слід подякувати представнику Полтавської обласної прокуратури  Дмитру Москаленку.

Бо його виступ – лише підтвердження того, що в цій справі дійсно немає доказів, а все вирішується по-іншому.

Інакше обвинувачення проти журналістів ніколи б не пролунали й представник закону такого б не допустив.

А якщо дозволив, то це лише підтвердження того, що той же Олександр Мельник сидить під слідством, бо є така вказівка і є адміністративний тиск.

Далі ж просто до відома представника Полтавської обласної прокуратури – представники ЗМІ не можуть тиснути на суд і ні на що не впливають.

Репортери можуть висловлювати свою точку зору, яку представники прокуратури своїми звинуваченнями у бік ЗМІ просто підтверджують.

Мова про  вже сказане тією ж «Програмою плюс» щодо відсутності доказів у справі проти Олександра Мельника.

Останнє – це про «справедливість» і тиск на суд.

Тиск на суд, до уваги пана обласного прокурора, – це мітинги, які перед судом організовують кременчуцькі чиновники.

Тиск на суд – це рішення сесій Полтавської обласної та Кременчуцької міської ради, де депутати визначили і проголосували за те, аби нагадати судді про звільнення, якщо приймає не такі рішення й відпускає арештованих під домашній арешт.

І дуже погано, що слуга закону про це не згадує, а це вже - «справедливість та справедливий суд».

А ще гірше, коли в таких процесах лунає лише одна точка зору й ЗМІ показують тільки одні інтерв'ю - прокурорські.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись