Новини з 1996 року

Олія - 34 гривні за літр, сосиски - 91 грн., яловичина по 78. Вартість їжі у школах Кременчука

Олександр Курилов 24 березня 2016 12:38 1443 0

Адміністрація приватного підприємства «Діадема» оприлюднила ціни на продукти харчування, які постачаються цим підприємством у заклади освіти – загальноосвітні школи та дошкільні заклади Кременчука.

Саме питання – вартість продуктів харчування в освітянських закладах - буде ще розглянуте на депутатській комісії, нині ж тільки ціни, окремі з яких «впадають в душу».

Отже, найдорожчий продукт харчування, який їдять діти нашого міста, – це сосиски «Докторські», упаковка поліамідна, вищий сорт. Про їх виробника у довідці приватного підприємства нічого не говориться, але є ціна – 91,4 гривні за кілограм.

Про що слід додати – самі сосиски коштують дешевше (73,42 грн.,  але підприємство додає на цю суму ПДВ (20 відсотків) та логістичні послуги - 2,74%.

Ще в цьому переліку – яловичина з повною вартістю  78 гривень за кілограм та філе куряче – 63 гривні.

Ще у переліку – масло вартістю  89 гривень за кілограм. Інше з вартості харчування у школах – цукор з відпускною ціною 18,5 гривень та курячі яйця за 15,5 гривні за десяток.

Про що слід додати – відпускна ціна, яка наводиться, стосується 21 березня 2016 року.

Аби унеможливити суперечки з приводу того, дешеві чи ні ці продукти харчування, підприємство "Діадема" також оприлюднює ціни міські – мінімум і максимум.

А за максимумом вартість цукру у Кременчуці  складає 19 гривень, олії – 35,7 гривень.

Щодо максимальних міських цін на куряче філе чи яловичину, то в переліку нічого  не говориться. Вочевидь, немає з чим порівнювати.

Про що слід додати – сама таблиця цікава. І, певно, особливих претензій до вартості та схем закупівлі продуктів харчування не було б.

Але достеменно відомо – мова про бізнес, пов'язаний з дитячим харчуванням. Підприємство, яке його здійснює, – годує дітей, продає в буфетах свою й не тільки продукцію,  має пільги, що стосуються тих же приміщень чи електропостачання.

Тож питання в цьому випадку є.

І перше таке – нині харчування у міській освіті у нас здійснюється, як і перевезення пасажирів, – без конкуренції, коли кожен власник цього бізнесу сам диктує громадянам свої умови.

Але такого в житті не буває. Загалом диктувати все мають споживачі.

 

Теги: Вартість харчування у навчальних закладах Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 261 0
Концерт «Дизель шоу» в Кременчуці зібрав аншлаг. ФОТО 440 0
"Доки світло не згасне назавжди": Макс Кідрук у Кременчуці презентував новий роман 649 0