Новини з 1996 року

Олігарх Жеваго – не Ілон Маск? Біланівський ГЗК розшириться на 4 гектари – Синєгубов

Олександр Курилов 12 січня 2021 12:40 434 0

Попри оголошену боротьбу мера Кременчука Малецького з власником компанії "Феррекспо", олігархом Жеваго, останній цієї боротьби не відчуває.

На ситуацію не вплинуло навіть те, що наш мер у цій справі допомагає місцевим нардепам – Шаповалову та його племіннику Мовчану, який регулярно оприлюднює запити в Кабмін стосовно діяльності гірників Горішніх Плавнів.

Й мова в цих запитах, які нічим не завершуються, – якщо не про нові хвостосховища, так про Єристівський ГЗК, якщо не в Мінекології, так у Міністерстві надзвичайних ситуацій.

Це останні рішення голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова, прийняті наприкінці грудня минулого року стосовно виділення земельних ділянок для ПАТ «Біланівський ГЗК».

За тим, що вирішив голова обласної адміністрації, – підприємству «Біланівський ГЗК» оприлюдненим розпорядженням погоджується таке.

Перше – це відведення земельної ділянки орієнтовною площею 3,1716 га, цільове призначення - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов’язані з користуванням надрами, яка розташована за межами населених пунктів на території Дмитрівської сільської ради м. Горішні Плавні Полтавської області.

Також надається згода на відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) стосовно ділянки землі площею 0,0879 га.

Інше, що отримають гірники на строк оренди, який буде встановлено в договорі, – це земельні ділянки, призначені для експлуатації лінії в 35 кіловольт, що теж розташовані поза межами Дмитрівської сільської ради.

Далі ж слід сказати, що виділення нових земельних ділянок стосується лише видобутку залізної руди (діяльності кар’єрів), однак не йдеться про будівництво нового гірничозбагачувального комбінату, який мав би підсилити потужності Полтавського ГЗК.

Так само сьогодні вже не згадуються плани власника цих кар’єрів, олігарха Жеваго, який обіцяв збудувати на межі Кременчуцького та Козельщинського районів також металургійний комбінат «Ворскла сталь», де мали б знайти роботу 2 тисячі працівників.

Усе це оголошувалось, але тільки до того часу, поки гірники не отримали дозволи на нову розробку кар’єрів у Кременчуцькому та Козельщинському районах.

Тоді ж планувалося перенесення частини траси Полтава-Кременчук у Кременчуцькому районі, однак з того, що є сьогодні, – все це виявилося просто інформаційним прикриттям.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1613 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1693 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1609 0