Новини з 1996 року

ОКЛАДИ І ДОПЛАТИ.16 тисяч грн., на місяць, 19 тисяч. Яка вона зарплата наших комунальників?

Олександр Курилов 11 березня 2016 09:55 2670 0

Надалі найпершим побажанням чи привітанням у нашому місті до своїх знайомих і рідних має стати вітання: щоб ти все життя жив на зарплату керівника міського комунального підприємства. Не важливо, якого: КП «Кременчукводоканал», КП «Міськсвітло», КП «Кременчуцьке тролейбусне управління» чи «Благоустрій Кременчука»… Головне, аби це була заробітна плата керівника комунального  підприємства Кременчуцького міськвиконкому.

Це міські градоначальники на прохання репортера «Програми плюс» та громадського активіста Ольги Тіщенко оприлюднили надсекретні дані про свою зарплату. Оприлюднили, до речі, не всі.

У тому ж комунальному підприємстві «Приринкова площа» у відповідь на запит про публічну інформацію просто мовчать і зрозуміло, чому.

Про що ми просили?

А просили ми міськвиконком оприлюднити дані про заробітну плату керівників комунальних підприємств. І причина такого – бо саме наша мерія є засновником всього, що працює в комунальному господарстві. Про що слід додати – на публічні запити про зарплату чиновники міськвиконкому, де прекрасно знають усю картину, відповідати не стали. Натомість цю справу переклали на самих директорів комунальних підприємств.

Останні, скриплячи зубами, не згадуючи про отримання матеріальної допомоги, все ж відзвітувалися.

Виняток – племінник екс-депутата міськради Стасюка й керівник КП «Ринкова площа» Олександр Гаврилов.

Лист від нього так і не надійшов.

Що ми побачили?

Побачили ж ми суми, отримані нашими директорами-комунальниками, й вони такі.

Тож нинішній директор КП «Кременчукводоканал» Віктор Солодяшкін, відповідно до контракту, отримує щомісяця 11164 гривні. У відповідності до умов оплати на підприємстві пан Віктор також може отримувати ще 30 відсотків премії на нарахований оклад через величезну інтенсивність своєї праці.

Однак, як говорить сам директор, – премія за інтенсивність йому не нараховується. Чому – на це запитання чоловік не відповідає.

Втім не скрізь так погано при середньорічній зарплаті в 134 тисячі гривень.

 

Зокрема, премія за «нервову роботу», а це 20 відсотків від окладу директора, нараховується  у комунальному підприємстві «Благоустрій Кременчука». А ще на цьому підприємстві є й інша премія – називається «за показники» й складає вона вже 25% від окладу.

А ще  наші комунальники люди скрупульозні – вони також отримували премію на ювілеї, індексацію, надбавку за різницю в посадових окладах.

У підсумку на підприємстві «Благоустрій Кременчука», де за рік змінилися три директори, останньому за списком – Мокієнку дещо не повезло.

Коли у кріслі керівника цього підприємства сидів нинішній начальник УЖКГ Іван Москалик, то премія за інтенсивність у нього була більша.

Це сьогодні преміальні нинішньому керівнику Юрію Мокієнку дещо зменшили й він уже за інтенсивність отримує менше й до колишніх результатів нинішнього начальника УЖКГ міськвиконкому Москалика не дотягує.

Отримати оклад розміром 10538 гривень плюс одну премію розміром 3161 гривню та другу – 3816 гривень – йому не вдається. А загалом зарплата у 17 тисяч гривень за місяць – це непогано.

 

 

Які коливання  у виплатах?

Посада директора Кременчуцького тролейбусного управління, яку займає нинішній керівник Олександр Вертюх, в оприлюднених звітах залишається найбільш нестабільною.

Пану Олександру нараховували різну зарплату за минулий рік – як не 17 тисяч гривень у січні, так 26 тисяч у жовтні чи 19 – у листопаді. У підсумку ж річні нарахування керівникові над 40-а тролейбусами виглядають непогано.

Нарахована цьому директору заробітна плата за минулий рік -168 744 гривні й це, певно, для кременчуцьких комунальників, за винятком самого начальника УЖКГ, є сьогоднішнім рекордом.

P.S.

Про що слід додати – оприлюднюючи заробітну плату наших комунальників, репортер ставив перед собою завдання – дізнатися, скільки цим людям за їхню роботу платять грошей з міського бюджету. Це вдалося, хоч і неповністю. Поки що незрозумілою залишається частина преміальних у наших комунальників, яких вони удвічі більше отримують у березні і серпні.

У березні їм доплачують за боротьбу зі снігом. Але з чим ці керівники борються у серпні? Невже зі спекою?

 

 

 

Теги: Політика КременчукаЕкономіка КременчукаБюджет Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 248 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 611 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1350 0