Новини з 1996 року

Офіційно! Банкам заборонили штрафувати кременчужан за прострочені платежі під час карантину

Валерія Макряшина 02 липня 2020 10:40 388 0

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який забороняє банкам і різним мікрофінансовим організаціям стягувати неустойку за протермінування платежів під час карантину.

Напередодні документ підтримала Верховна Рада.

Закон набирає чинності на наступний день після опублікування. Зауважимо, що 16 червня за законопроєкт №3297 проголосували 344 народні депутати.

Що передбачає документ?

Він забороняє банкам стягувати неустойку, пеню за прострочення платежів під час карантину та в 30-денний термін після його закінчення. Народна депутатка Вікторія Кінзбурська, презентуючи законопроект, зазначила, що раніше депутати ухвалили відповідну заборону на нарахування штрафів та пені за кредитами для фізичних осіб.

Натомість цей документ передбачає пом'якшення для юридичних осіб. "Нагадаю, що 17 березня ми прийняли закон, який захистив фізосіб від нарахування штрафів і пені за кредитними договорами протягом березня-квітня, сьогодні ми продовжили цей термін, але зробили це лише для фізосіб. Сьогодні я прошу вас підтримати це і для юридичних осіб", – сказала Кінзбурська. 

Водночас повідомляється, що законопроєкт не звільняє від кредиту.

Нардепка також зазначила, що законопроект не звільняє позичальника від обов'язку сплачувати тіло кредиту і відсотки за користування кредитом. Мова йде лише про заборону нараховувати санкції за прострочені платежі. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 910 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1718 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 784 0