Новини з 1996 року

Одноразова допомога учасникам Майдану не оподатковується - пояснює податкова

Марина Баніт 05 січня 2017 16:30 657 0

Податкова служба з посиланням на Державну фіскальну службу України та лист від 14.12.2016 р. N 13464/А/99-99-13-02-03-14 надала роз’яснення щодо оподаткування одноразової грошової допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей і необхідності подання податкової декларації про майновий стан і доходи 

Постановою КМУ від 18 лютого 2016 року N 67 "Про виплату у 2016 році одноразової грошової допомоги членам сімей осіб, смерть яких пов'язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції Гідності, та особам, які отримали тяжкі тілесні ушкодження та тілесні ушкодження середньої тяжкості під час участі у зазначених акціях" установлено виплату у 2016 році за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету одноразової грошової допомоги зазначеним категоріям осіб.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, зокрема, сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій (включаючи грошові компенсації інвалідам, на дітей-інвалідів при реалізації індивідуальних програм реабілітації інвалідів, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги інвалідам з Фонду соціального захисту інвалідів згідно із законом (пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Кодексу).

Враховуючи викладене, сума одноразової грошової допомоги, виплаченої платнику податку - фізичній особі з бюджету, згідно із Законом N 745, з урахуванням положень зазначених постанов, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника фізичної особи, тобто не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема, від податкових агентів, які, згідно з розділом IV Кодексу, не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу (п. 179.2 ст. 179 Кодексу).

Читайте також: Було 35.1955 за 1 м2. Стало 33,4945. У Кременчуці оприлюднено цифри оплати за тепло в грудні 2016

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1247 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1912 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2434 0