Новини з 1996 року

Один замовник, два договори, одні й ті ж виконавці: про капремонт тротуарів у Кременчуці

Ксенія Омельченко 09 березня 2018 16:59 3001 0

Питанням капітального ремонту тротуарів у нашому місті зацікавилися активісти "Кременчуцького антикорупційного центру". Власне, вони й стали авторами даного розслідування.


Тож що цікавого виявили активісти? Виявляється, наприкінці 2017 року (в грудні), згідно з інформацією із сайту «Prozorro», Управління ЖКГ виконкому Кременчуцької міськради уклало одразу декілька угод на виконання таких підрядів:
 

1) Капітальний ремонт тротуарів по вул. 29 Вересня, від вул. Ігоря Сердюка до вул. Івана Мазепи, в м. Кременчуці – на суму 1 398 230 грн., виконавець - ПП «Будмонтажпроект-17», дата укладання - 08 грудня 2017 року;
 

2) Капітальний ремонт тротуарів по проспекту Лесі Українки, від пров. Грозненського до вул. Тараса Бульби, в м. Кременчуці – на суму 1 266 047 грн., виконавець - ПП «Будівельний двір», дата укладання - 19 грудня 2017 року.
 


 

Для довідки:

Згідно з даними системи «YouControl», керівником та засновником ПП «Будмонтажпроект-17» є Галата Сергій Васильович; власником ПП «Будівельний двір» є Душка Руслан Володимирович.

Проте ще до 10.03.2017 р. засновників було двоє – Гречин Володимир Юрійович і Терещенко Костянтин Олександрович, депутат Кременчуцької міської ради від «Опозиційного блоку».


 

Такий сухий виклад фактів вкрай необхідний для подальшого розуміння матеріалу.

Як вбачається із сум, витрачених на капремонт, обидві закупівлі були допороговими, отже були оформлені шляхом підписання прямих договорів (законодавчий поріг для робіт встановлений на рівні 1,5 мільйона гривень).

Якби суми були більшими, необхідно було б проводити процедуру відкритих торгів і в ході аукціону визначати переможця, який запропонує найменшу ціну. Проте, можливо, виділених бюджетних коштів було достатньо для повного виконання робіт і більше витрачати було не потрібно (надалі з’ясується, що ще й як потрібно).

Обидві укладені угоди передбачали виконання капітального ремонту до кінця 2017 року, отже вказані роботи в даних угодах мають бути завершені. 

 

Найцікавіше - попереду

Уже на початку 2018 року Управління ЖКГ знову ж таки укладає договори підряду за такими предметами закупівлі:
 

1) Виконання частини робіт по об’єкту «Капітальний ремонт тротуарів по вул. 29 Вересня, від вул. Ігоря Сердюка до вул. Івана Мазепи, в м. Кременчуці» - на суму 1 213 238 грн., виконавець - ПП «Будмонтажпроект-17», дата укладання - 26 січня 2018 року;
 

2) Виконання частини робіт по об’єкту «Капітальний ремонт тротуарів по проспекту Лесі Українки, від пров. Грозненського до вул. Тараса Бульби, в м. Кременчуці» - на суму 1 003 753 грн., виконавець - ПП «Будівельний двір», дата укладання - 19 лютого 2018 року. 

Формулювання на кшталт «виконання частини робіт по об’єкту», хоча об’єкти аналогічні з тими, щодо яких було укладено угоди в грудні 2017 року, не досить коректні – що це за частини робіт, вартість яких майже наздоганяє першочергові капремонти?

Логічна причина укладання вказаних угод "Кремінь.Антикору" також не досить зрозуміла, адже з моменту завершення робіт по попередніми угодами не пройшло і двох місяців.

 

У результаті

З огляду на вищезазначене, виходить, що один і той же замовник укладає з одними і тими ж виконавцями по 2 прямі угоди (адже у всіх випадках суми допорогові), хоча об’єкт і характер робіт - капремонт тротуарів на вибраній частині вулиці - ідентичні.

Щодо позиції законодавця у даному питанні, то вона виражена досить чітко: замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів (ч. 7 ст. 2 ЗУ «Про публічні закупівлі»). 

Керуючись нормами чинного законодавства, з огляду на вказані вище обставини, в обох випадках мали б бути проведені відкриті торги з аукціонами. Проте міські посадовці замість використання можливостей системи «Prozorro» задля ефективної економії коштів міського бюджету керувалися зовсім іншою, незрозумілою метою.

 

Неточності в оформленні договорів

Так, договір № 8 на виконання частини робіт по об’єкту «Капітальний ремонт тротуарів по проспекту Лесі Українки, від пров. Грозненського до вул. Тараса Бульби, в м. Кременчуці» було підписано 19 лютого 2018 року, а додатки (протокол погодження договірної ціни та календарний графік) ще 13 лютого, тобто за 6 днів до підписання основної угоди.

 

 

 

Враховуючи те, що з аналізу проведених протягом 2016-2017 рр. закупівель Управлінням ЖКГ подібних ситуацій з тендерами стосовно капітального ремонту тротуарів не було, вказана вище тенденція щодо поділу предмета закупівлі на частини, на думку активістів, може перерости в досить хворобливу звичку.
 

Читайте також: "Освоювати" 60 млн бюджетних коштів Кременчука візьметься одесит, якого розшукує вся країна

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 242 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 642 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 495 0