Новини з 1996 року

Один крок уперед, сто кроків назад - наше правосуддя. Суд у Гадячі по справі кременчужан триває

Валерія Макряшина 22 жовтня 2019 17:15 1379 0

Про яку справедливість може йти мова, коли наша судова система вже давно перетворилася на великий бізнес, де один одного з'їдає, а інші допомагають їм це робити. Якщо не діють закони, якщо немає в служителів Феміди поваги до самих себе, якщо розучилися вони творити правосуддя, страшно уявити, що чекає безпідставно затриманих і бездоказово обвинувачених громадян, які роками сидять у СІЗО без вироку суду?

Судді в Гадячі, де наразі відбувається розгляд справи кременчужан, яких, попри відсутність будь-яких доказів, незаконно обвинувачують у вбивствах 5-річної давнини, власними рішеннями й ухвалами тільки підтверджують свою формальну присутність на цьому так званому «полі битви» й цілком очевидну упередженість.

Саме про цю упередженість і незацікавленість фактом зникнення з матеріалів справи доказів по Ігорю Пасічному говорили суддям адвокати затриманих на минулому засіданні.

Зібравшись разом, вони оголосили про відвід суддям Гадяцького районного суду, посилаючись на їх повну необ'єктивність.

Вивчали документи й шукали у своїх діях порушення судді майже тиждень.

І от сьогодні, 22 жовтня, на засіданні заявили, що доказів їхньої необ'єктивності в адвокатів малувато і у відводі відмовили. Одночасно підтвердивши той факт, що вони в цьому "кіно" - персонажі другорядні. 

Крім того, дії суддів дуже підозрілі, бо брак доказів від адвокатів для них - сильний і могутній аргумент, щоб не приймати позитивне рішення.

А зникнення з папки матеріалів по Ігорю Пасічному не стало перешкодою, щоб винести цьому чоловікові вирок. Вирок, який він собі наколядував, погодившись співпрацювати з прокуратурою, яка, до речі, таки добилася свого.

Бо, нагадаємо, з самого початку, з 2015 року, прокуратура не полишала надії "розбудити совість" Ігоря Пасічного, показуючи йому в камері СІЗО фото його рідних - дружини та дітей, з вимогою обмовити директора телекомпанії "Візит" Олександра Мальника. 

Про це Ігор Пасічний заявляв постійно, останнього разу - в березні 2019. Не виключено, що саме такий метод "будильника" застосувала до нього прокуратура наразі й він спрацював.

Одне можна зазначити точно - своєю тріумфальною перемогою у Європейському суді в Страсбурзі, який визнав утримання Ігоря Пасічного незаконним і довготривалим, він зробив великий крок у цій справі. Втім раптово й незрозуміло для всіх Ігор Пасічний усе "відіграв". Підписанням угоди з прокуратурою він зробив величезний крок назад, зруйнувавши всі свої зусилля, які докладав раніше заради справедливості.

Після відмови у відводі суддів адвокати продовжували долучати до матеріалів справи докази. Потім опитували доньку загиблого мера Бабаєва - Ольгу Шляхову.

Вона сказала, що не відмовляється від того, що говорила про колишнього губернатора Полтавщини Віктора Бугайчука, як про того, хто опинився в колі підозрюваних, і зазначила, що так думає й сьогодні. А далі знову відмовилася відповідати на запитання. 

Засідання суду має продовжитися вже завтра. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Саксофон та мінівчені і мудреці: у Кременчуці пройшла виставка скульптора Олексія Леонова. ФОТОрепортаж 96 0
Освідчення в коханні у віршах: кременчуцька поетеса вперше презентувала свою книгу. ФОТОрепортаж 118 0
Жарти, сміх та купа незрозумілих термінів: кременчужан зацікавили книгою-головоломкою. ФОТОрепортаж 252 0