Новини з 1996 року

Один кримінал і обшуки. Поліція в наступі на кременчуцьких комунальників

Олександр Курилов 31 травня 2019 09:59 460 0

Кременчуцькі комунальні підприємства – це такі міські установи, в яких якщо щось і роблять, то далеко не для вирішення міських проблем. .

Мова про фінансові порушення, земельні й усі інші, що пов’язані з грошима.

Тож якщо ми знаємо про тендери із закупівлі хлору на КП «Кременчукводоканал», про бітум, який не докладали  в наш асфальт і який вкрали на 8 мільйонів гривень на комунальному підприємстві «ШРБУ», то нині в нас нова кримінальна забавка.

Про це повідомляє громадський активіст, учасники АТО Олег Биков

«Наразі мова піде про славнозвісне Деївське сміттєзвалище, Кременчуцьке КАТП-1628, ТОВ «Кліар Енерджі-Кременчук» та ТОВ «Кременчуцьке підприємство з санації полігону». Ви запитаєте, що їх об'єднує в цій мутній історії? А це кримінальне провадження № 42018171090000051, зареєстроване 07.03.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, за фактом службового підроблення (попередня кваліфікація).

Так, у ході досудового розслідування встановлено, що 20.09.2011 р. рішенням сесії Кременчуцької ради «Про надання згоди на встановлення земельних сервітутів» на підставі проектних пропозицій обґрунтування необхідних розмірів земельної ділянки, частково на визначених землях надано згоду на встановлення земельного сервітуту між Кременчуцькою міською радою, КАТП-1628, ТОВ «Кременчуцьким підприємством з санації полігону» строком на 5 років на території міського звалища на Деївській горі на право розміщення об'єкта електроенергетики блочно-модульної теплоелектростанції, частини газоуловлюючої системи, мобільної компресорної та факельної установки для санації існуючого полігону твердих побутових відходів. 06.10.2011 р. між Кременчуцькою міською радою, КАТП-1628, ТОВ «Кременчуцьким підприємством з санації полігону» укладено договір встановлення земельного сервітуту на земельну ділянку загальною площею 936 кв. м та надано в тимчасове обмежене платне користування набувачу - ТОВ «Кременчуцьке підприємство з санації полігону» майно у вигляді земельної ділянки.

13.10.2017 р. рішенням сесії Кременчуцької міської ради «Про внесення змін до рішень органів місцевого самоврядування в м. Кременчуці» внесено зміни в пункт 2 рішення міської ради від 20.09.2011 «Про надання згоди на встановлення земельних сервітутів», а саме: замість слів «та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кременчуцьке підприємство з санації полігону»» читати «та підприємством, що здійснює діяльність з дегазації твердих побутових відходів». Після чого 20.10.2017 р. між Кременчуцькою міськрадою, КАТП-1628, ТОВ «Кліар Енерджі-Кременчук» укладено додаткову угоду №2 до договору про встановлення земельного сервітуту та змінено набувача земельної ділянки на території міського звалища з ТОВ «Кременчуцьке підприємство з санації полігону» на ТОВ «Кліар Енерджі-Кременчук», фактично без відповідного рішення сесії (!!!).

23.10.2017 між КАТП-1628 та ТОВ «Кліар Енерджі-Кременчук» укладено договір на виконання комплексу робіт з дегазації полігону твердих побутових відходів та утилізації вилученого біогазу, розташованого за адресою: вул. Тімірязєва, 50, м. Кременчук (надалі Полігон), а КАТП-1628 надало ТОВ «Кліар Енерджі-Кременчук» право на використання Полігону загальною площею 28,0554 га, хоча, згідно з договором земельного сервітуту від 06.10.2011, об'єктом земельного сервітуту була земельна ділянка площею 936 кв. м.

Під час досудового розслідування встановлено, що у жовтні 2017 року посадові особи ТОВ «Кліар Енерджі-Кременчук» внесли до офіційних документів недостовірні відомості про власність на обладнання та право користування земельною ділянкою, які подали до НКРЕКП та ДАБІ в Полтавській області.

У рамках кримінального провадження було подано до слідчого судді ряд клопотань та отримано відповідні ухвали на тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться у володінні, тобто проведено обшуки.

Інше від громадського активіста – це про кременчуцькі втрати, які місто отримало, й вони такі.

Відповідно до угоди №241 від 23 жовтня 2017 року на право використання Полігону Деївського сміттєзвалища площею - 28,0554 підприємство «Кліар Енерджі» сплачує КАТП-1628 лише 360 000 (триста шістдесят тисяч) гривень на рік.

У процесі дегазації ТОВ видобуває природний газ (метан), який через газоелектрогенераторну установку виробляє електроенергію, яку продає за вартістю «зеленого тарифу» в мережу, при цьому додаткових коштів з продажу електричної енергії громада Кременчука - НЕ МАЄ(!!!)

Приблизна сума прибутків для приватного підприємства «Кліар Енерджі», яке продає електроенергію за зеленим тарифом, – понад 1 мільйон євро.

І слід сказати, що в тій же Львівській області це ж саме підприємство платить місцевій громаді 10 відсотків з прибутку. У нас – у рази менше.

Останнє – сьогодні кримінальне провадження з теми порушень законодавства на комунальному підприємстві КАТП 1628 знаходиться в міській прокуратурі.  І там воно лежить без руху не один місяць і не три.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 247 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 611 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1350 0