Новини з 1996 року

Одержувачів пенсій і субсидій перевірятимуть: хто з кременчужан може втратити соцвиплати

Валерія Макряшина 12 лютого 2019 09:10 1296 0

Кабінет Міністрів України запустив масштабну програму верифікацій соціальних виплат і пенсій населення, згідно з якою окремі категорії громадян позбудуться соціальних виплат.

Кабінет Міністрів України запустив масштабну програму верифікацій соціальних виплат і пенсій населення, згідно з якою деяких громадян позбавлять пенсій.

Про це повідомляє aif.ua з посиланням на заступника міністра фінансів Юрія Джигіра.

Тож позбутися пенсійних виплат громадяни можуть у тому випадку, якщо:

- оформили свої виплати за підробленими документами або документами, що містять помилки;

- покинули територію України (виїхали за кордон);

- проживають на непідконтрольній уряду території країни або мають статус внутрішньо переміщеної особи, але не можуть підтвердити з допомогою перевірки фактичного місця проживання на “вільній” території.

“Верифікація державних виплат спрямована на те, щоб допомогу з державного бюджету отримували саме ті, кому вона потрібна. Бюджетні кошти повинні витрачатися ефективно та прозоро, а допомога надаватися адресно. Тому проведення верифікації в інтересах не лише людей, яким дійсно потрібна допомога, але і всіх чесних платників податків”, — заявив Джигір.

Заступник міністра додав, що завдяки схожому механізму верифікацій 2017 і 2018 року уряду вдалося припинити витрату 14 млрд гривень із державного бюджету. Тоді перевірка працювала лише для переселенців, стосувалася вона не тільки пенсій, але й виплат соціально незабезпеченим громадянам та пільг.

Як відомо, на початку лютого у Верховній Раді України зареєстрували законопроект № 9511 “Про верифікацію та моніторинг державних виплат”. Документ був прописаний і затверджений Кабінетом Міністрів України.

У законопроекті передбачені три етапи верифікації:

- превентивна — перевірка проводиться перед призначенням соціальної виплати і пенсії;

- поточна — перевірка для тих громадян, які вважають, що отримали законне право на соцвиплату;

- ретроспективна перевірка здійснюється для раніше призначених виплат.

Варто зазначити, що перевіряти будуть пільги, субсидії, стипендії та інші соціальні виплати для населення, які надають за рахунок місцевих і державного бюджету або Пенсійного фонду.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись