Новини з 1996 року

Обурений натовп і збої в системі: у кременчуцьких відділеннях Ощадбанку виплачують субсидії готівкою

Валерія Макряшина 12 березня 2019 12:20 2463 0

З 12 березня в кременчуцьких відділеннях "Ощадбанку" стартувала довгоочікувана видача субсидій готівкою. Втім ці заходи відбувалися не так легко та приємно, як очікували містяни. У банках утворилися довгі черги.

Згідно з інформацією, опублікованою на сайті державного банку "Ощадбанк", щоб уникнути черг у відділеннях банку в період виплати монетизованих субсидій та оплати комунальних послуг, були запроваджені певні заходи.

Тим, кому субсидії були призначені до 31 грудня 2018 року, перші зможуть отримати субсидії у грошовій формі. Загалом отримати монетизовану субсидію в Ощадбанку зможуть майже 900 тисяч домогосподарств.

Але, як бачимо, черг та шквалу обурення, принаймні в Кременчуці, дана система уникнути не допомогла. Традиційну живу чергу ніхто не відміняв, хоча у відділенні "Ощадбанку", що розташоване в центрі Кременчука, є табло з номерами клієнтів. Переважно стояли пенсіонери, які прийшли одночасно отримати і пенсію, й субсидію. Втім не у всіх вийшло, бо ще не почалася обідня перерва, як у відділенні "Ощадбанку" стався збій у системі, яка, ймовірно, перевтомилася від такого напливу громадян. 

"А якщо я не витримаю сидіти після обіду? Завтра буде таке ж саме!" - лунало в натовпі. 

 

 

Зазначається, що у відділеннях "Ощадбанку" отримуватимуть кошти ті, хто є клієнтом цього банку, тобто отримує тут пенсію. 

"Пенсіонери-субсидіанти отримають субсидію одночасно з пенсією через "Укрпошту" або на свій банківський пенсійний рахунок у звичайні строки. Виплата буде перерахована на рахунок у тому банку, в якому пенсіонер отримує пенсію", - зазначають у відділенні держбанку. 

Тобто субсидія прийде разом із пенсією. 

Якщо субсидіант не є пенсіонером, але має поточний рахунок в "Ощадбанку" для виплати соціальної допомоги/депозитів/заробітної плати, субсидію автоматично зарахують саме на цей рахунок, і "Ощадбанк" надішле SMS про її надходження. Отримання субсидії в грошовій формі відбуватиметься через систему грошових переказів "Швидка копійка".

Як повідомили в прес-службі Ощадбанку, комісія при отриманні субсидій через систему грошових переказів "Швидка копійка" або за зарахування коштів на поточні рахунки з субсидіанта не стягуватиметься.

 

 

Якщо ж субсидіант не є пенсіонером і при цьому не має поточного рахунка в "Ощадбанку", Міністерство соціальної політики надішле адресне повідомлення про суму призначеної субсидії та механізм її виплати через "Ощадбанк". Принаймні так говорять управлінці.

Втім, як стало відомо "Програмі Плюс", не всі кременчужани отримали таке смс-повідомлення, попри всі очікування. 

Також для зручності клієнтів та уникнення черг було запроваджено попередню реєстрацію субсидіантів на офіційному сайті або через контакт-центр Ощадбанку. 

"Це дасть клієнту змогу самостійно обрати найбільш зручне для нього відділення, час та дату отримання субсидії без зайвого очікування", - розповіли в держбанку.

Але, як кажуть місцеві мешканці, які є субсидіантами, на номер 0 800 210 800, тобто в контакт-центр банку, вони не можуть нормально додзвонитися вже кілька днів. У відповідь на перший двінок кременчужани почули - "на жаль, цей номер не є дійсним", на дугий -  "невірно набраний номер". А на третій уже нарешті почули гудки. Можливо, це через перевантаження лінії контакт-центру?

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 886 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1681 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 766 0