Новини з 1996 року

Обставини тиснуть: голова Автозаводського райсуду Віктор Гафяк йде у відставку

Андрій Михайленко 13 вересня 2016 11:22 1009 0

Але очільник цього суду не єдиний представник Феміди, котрий іде у відставку. В Автозаводському районному суді можуть піти також у відставку ще троє суддів, у Крюківському - так само троє, а в Кременчуцькому районному - лише один. Дана інформація нині не має офіційного підтвердження, але є об'єктивні факти, котрі опосередковано вказують на це.

В Автозаводському районному суді можуть піти також у відставку ще троє суддів, у Крюківському - так само троє, а в Кременчуцькому районному - лише один.  Дана інформація нині не має офіційного підтвердження, але є об'єктивні факти, котрі опосередковано вказують на це.

По-перше. Система е-декларування, котра в режимі онлайн має оприлюднювати всю актуальну інформацію про майновий стан суддів і не тільки.

Особливість у тому, що оприлюднена інформація матиме юридичну значущість та буде цінною для журналістів і активістів, котрі вивлять невідповідність фактичного та задекларованого матеріального стану служителів Феміди зокрема.

Такі факти, окрім звільнення судді, означатимуть також заплямування їхньої репутації.

По-друге. Гарна пенсія. Останню можна й не отримати, якщо це не зробити до 30 вересня цього року. Ті з суддів, хто до цієї дати не піде на пенсію, згідно з чинним законодавством, як кажуть експерти, отримуватимуть пенсію, яка не включатиме попередній трудовий стаж служителів Феміди у правоохоронних органах.

По-третє. Зіпсований імідж представників судової гілки влади. То київського суддю Чауса впіймають зі скляною банкою (а там - 150 тис. доларів хабара), то сам кременчуцький суддя Віктор Гафяк опиниться в епіцентрі скандалу, коли йому закидатимуть винесення завідомо неправосудних рішень та вчинення тиску на журналістів та сторін судового процесу.

Слід вказати, що у Вищій раді юстиції повідомляють про значне зростання кількості заяв з боку суддів про відставку - за минулий місця таких уже майже 500 штук, що складає річну "норму".

 

ПРИВИД ПАРАЛІЧУ СУДДІВСЬКОЇ ГІЛКИ ВЛАДИ

 

Прибічники суддів можуть закидати активістам та громадським діячам те, що їхні дії призвели до знекровлення суддівської системи, що матиме наслідком фактичний параліч правосуддя в Україн - й без того нешвидкий розгляд справ стане ще більш загальмованим.

Але дані доводи у поінформованих викличе посмішку - вимоги до суддів нині знижені. Так, суддя має бути не молодше 25 років, з юридичною освітою та стажем юридичної діяльності не менше 3 років.

Родзинкою виступає нова тарифна сітка суддівських зарплат, яка запрацює з 1 січня 2017 року: в місцевих судах зарплата за місяць складатиме 30 мінімальних зарплат (не менше 40 тис. гривень), в апеляційних - 50, у Верховному судді - 75.

Варто зауважити, що це буде тільки базовий оклад, до якого будуть плюсувати вислугу років, науковий ступінь та роботу з секретними документами.

У підсумку буде така заробітна плата, яка відчутно може нівелювати ризики хабарів та корупції. Якщо що, то детективи НАБУ вже продуктивно працюють - навіщо наражатися на необгрунтований ризик?

 

 

Теги: Політика КременчукаЖиття КременчукаПригоди Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись