Новини з 1996 року

Обмеження щодо лікарів-ФОП і кабінетів щеплень знято. Вакцинація стала ще більш доступною

Валерія Макряшина 20 березня 2019 14:10 458 0

Відтепер лікарі, які надають медичну допомогу як фізичні особи-підприємці, також можуть проводити вакцинацію. Так само змінилися вимоги до місць проведення щеплень: вони відповідають сучасним нормам і не містять зайвих обмежень.

Наказом МОЗ України №280 від 1 лютого 2019 року затверджено зміни до «Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень».

Нині 100 лікарів-ФОП по всій країні вже уклали договори з Національною службою здоров’я. Відповідно до договору, вони мають надавати весь перелік послуг первинної медичної допомоги, зокрема – вакцинувати пацієнтів, які підписали з ними декларації. Зараз вони мають таку можливість, адже відтепер скрізь у Положенні, де було зазначено, що ця послуга може бути надана в закладі охорони здоров’я, додано «та місці надання медичних послуг ФОП». Ті дії та рішення, які раніше належали до компетенції керівника та працівників медичного закладу, тепер також доступні лікарям-ФОП, повідомляють у МОЗ.

Крім цього, модернізовано вимоги до місць, у яких можуть проводитися щеплення. Поняття «кабінет щеплення» замінили на «пункт щеплення».

Вимоги до нього відповідають сучасним нормам і не містять зайвих обмежень, які накладали положення про кабінет щеплень. Норми, викладені в наказі Міністерства охорони здоров’я України від 31 грудня 2009 року №1095 «Питання організації роботи кабінетів щеплень», не актуальні.

Тобто відтепер, відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я, регулюються не вимоги до окремих кабінетів, а вимоги до трьох базових речей:

- забезпечення безпечності медичного імунобіологічного препарату,

- інфекційного контролю (захист пацієнта та медичного працівника);

- дотримання правил поводження з епідемічно-небезпечними медичними відходами.

У новому наказі, зокрема, вже немає обмежень щодо площі приміщення, в якому можна робити щеплення.

Пункт щеплення може бути тимчасовим, де щеплення проводяться лише впродовж 24 годин.

Постійний пункт щеплення має бути оснащений:

- холодильником для зберігання лікарських засобів;

- термометром у холодильнику на другій полиці та термометром для валідації його показань;

- сумкою-холодильником з двома комплектами холодових елементів та термометром;

столиком, що за розмірами здатний вмістити одну невелику сумку-холодильник, ін’єкційні матеріали і коробку для безпечної утилізації шприців;

- наборами лікарських засобів та медичними виробами для надання медичної допомоги при невідкладних станах, а також аптечками для надання екстреної медичної допомоги;

- коробкою для безпечної утилізації шприців;

- кушеткою для проведення профілактичного щеплення і сповивання дитини за необхідності або стільцем;

- облаштованим місцем для гігієни рук (вода, мило). За неможливості обладнання місця для миття рук потрібно облаштувати дозатор з антисептиком для обробки шкіри рук;

- бактерицидним опромінювачем або іншим пристроєм для знезараження повітря;

- інформаційними матеріалами, плакатами з вакцинації для населення і навчальними посібниками, в тому числі візуалізаційними матеріалами надання екстреної медичної допомоги при невідкладних станах, які можуть виникнути після застосування імунобіологічних препаратів (за можливості);

- термометром для вимірювання температури в приміщенні.

Тимчасові пункти щеплення можна облаштовувати без холодильника, достатньо мати дві сумки-холодильники з термометрами та відповідною кількістю холодових елементів залежно від обсягу вакцин.

Відповідні зміни також внесені до Державних санітарних норм і правил «Санітарно-протиепідемічні вимоги до закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу», затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 02 квітня 2013 року №259.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 366 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 365 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 410 0