Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Обласні спеціалісти екологічної та споживчої служби підказують, як боротися із забрудниками повітря

Марина Баніт 05 липня 2018 15:50 701 0

Полтаваобленерго не пускає на свою територію Державну екологічну службу. Про це повідомила на засіданні робочої групи з питань недопущення перевищення норм викидів у повітря заступник начальника Державної екологічної служби Полтавської області.

Вона заявила, що підприємство після виявлення порушення обов'язкового внесення змін до дозволів та припису не пускає Держслужбу на свою територію. Наразі є акти про недопуск.

Пропарювальна, Укртатнафта та КЗТВ допустило до перевірки.

Так на запитання віце-мера Володимира Пелипенка про те, чи є в них лабораторія, представник заявила, що вони не мають лабораторії і працюють за документами.

Так після перевірок Держслужба повідомила всюди - в поліцію, у виконком, в екологічні служби.

Пелипенко спитав:

- Я так розумію, що ви на паперах перевіряєте задекларовані підприємствами викиди, але не маєте інструменту для того, щоб вимірювати фактичні викиди? Що ж нам потрібно зробити, щоб ви мали можливість зробити заміри лабораторними методами?

Представниця Державної екологічної служби Полтавської області зазначила:

- Це ви вже маєте важелі вносити зміни до законодавства і можете в цьому сприяти.

Після проведення перевірок нами підприємства пішли отримувати дозволи на викиди. Так були громадські слухання, під час яких ви мали б заявити про свої побажання і вони без вирішення цього переліку пропозицій і побажань не могли б отримати дозвіл на викиди. Ви мали встановити конкретні вимоги. Громада мала висловити свої пропозиції саме тоді. Департамент мав би їх опрацювати перед тим, як приймати рішення. А тепер вони вже отримали дозволи і працюють у рамках закону, бо громада не висловила заперечення. А ми працюємо в рамках закону як перевіряючий законність орган.

Представник пояснила, що в законодавстві наразі є колізія, законодавчих важелів для впливу на підприємства майже немає.

Також висловився і працівник Держспоживслужби. Він наголосив, що звернення на викиди дійсно надходять, але вони не прив'язані до жодного підприємства конкретно.

- Дозволи на викиди даються департаментом. Вони проводяться на підставі встановленого переліку небезпечних речовин. Якщо в переліку речовини немає, то лабораторні дослідження не проводяться. А за законом не можна звинувачувати якесь підприємство у викидах чогось іншого, якщо в документах не задекларована ця речовина. Так як територія підприємств межує, то виміри на прилеглій території нічого не дадуть. Вирішенням питання про причетність певних підприємств до викидів може бути тільки одне - встановлення автоматичних систем не по території міста, а безпосередньо на джерелах викидів (тобто на трубах, з яких ідуть викиди). Іншого способу немає.

Ні до кого неможливо застосувати жорсткі заходи навіть за наявності лабораторних досліджень ситуації в місті. А ці заміри проводяться вже 2 роки. Кого можна звинувачувати? Нікого! Тому вихід один - заміри на самих джерелах досліджень. Є джерела, перелічені підприємствами, і є задекларовані викиди.

Депутат Роженко сказав, що він це все вже знає давно і пропонував. Але вони працюють наразі над іншими моментами.

Далі опрацьовувались питання по порядку денному.

   

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

ПРОГРАМА ТЕЛЕПЕРЕДАЧ НА 29 ЛИПНЯ 230 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 1091 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1816 0