Новини з 1996 року

Обирай не обирай, але абонплату щомісяця плати – нові договори для «Теплоенерго» і зменшення тарифів

Олександр Курилов 15 жовтня 2019 10:20 622 0

Із цього тижня міськвиконком розпочне проведення спеціальної кампанії з організації зборів мешканців багатоповерхівок, на яких жителі квартир мають провести збори й підписати договір з КП «Теплоенерго» на отримання послуг.

Бонус від такого підписання – тому, хто це рішення прийме, буде знижено тарифи на тепло (не набагато) й введено абонентську плату.

Це останні пояснення з нашої мерії про те, що саме пропонуватимуть людям. Мова про чотири варіанти договорів, з якими слід визначитися підписантам.

Отже, найпростіше в цьому випадку ОСББ.

Найскладніше – це підписання індивідуальних договорів, де спочатку мають пройти колективні збори, а потім мешканці квартир із паспортами в руках повинні будуть прийти в КП «Теплоенерго», що на вулиці Софіївській.

Далі ж про те, що слід пам'ятати мешканцям будинків, які не створили ОСББ.

Про проведення зборів у КП «Теплоенерго» слід повідомити за 10 днів, а самі збори слід ініціювати трьома співвласниками.

Однак організаторам зборів спочатку необхідно скласти запит на отримання інформації про суб’єктів права власності на всі квартири, далі провести самі збори, на яких має бути 50 відсотків плюс один, і здати протокол у КП «Теплоенерго».

Інше – це самі договори, їх пропонується чотири на вибір: два договори колективні або ще два індивідуальні.

І тут слід дивитися, що саме пропонують, бо в одному з індивідуальних договорів буде мова про здійснення обслуговування та ремонту внутрішніх будинкових систем, за що жителі й так сплачують, але своїй управляючій компанії.

Відмінність у цих договорах така.

Перша – у випадку укладення індивідуальних договорів (першого чи другого варіанту) жителі беруть на себе зобов’язання сплачувати абонентську плату (21,6 гривень з кожної квартири щомісяця) незалежно від надання послуги.

Однак за першою формою - індивідуальними договорами передбачено, що плату за обслуговування внутрішньобудинкових систем передають від управляючої компанії до КП «Теплоенерго».

За другою – все залишиться так, як і було, за винятком абонентської плати, яка додається.

У випадку підписання колективних договорів абонентська плата не вводиться, але теплопостачальник відповідатиме за постачання тепла тільки до входу в будинок. Далі – все буде залежати від жителів.

Останнє – і це ноу-хау нашої міської влади – внески за тепловий лічильник, якщо такий є у підвалі будинку, його ремонт, обслуговування стягуються з громадян незалежно від договорів.

Інше, що дуже дивує, – це абонентська плата, яку беруться стягувати за новим законом і яка стягується ні за що. Тобто за послуги ми платимо окремо, а за абонентську плату, яку до жодних послуг не прив’язано, теж будемо платити окремо.   

Останнє, про що слід додати, - зниження (насправді незначне) вартості тепла та  гарячої води, яке відбудеться після укладення договорів, стосується тільки будинків, які обслуговує КП "Теплоенерго" й таких трохи більше 300 штук.

Щодо інших багатоповерхівок, які обслуговує ТОВ "Кременчуцька ТЕЦ", то тут ціни на тепло та гарячу воду, принаймні до 1.1.2020-го, не змінюються і залишаються найвищими в місті та Полтавській області. 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1291 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1960 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2511 0