Новини з 1996 року

Новорічні гноми, сніжинки та герої гоголівської повісті: у Кременчуці відбувся святковий парад собак

Валерія Макряшина 23 грудня 2018 19:00 916 0

Сьогодні, 23 грудня, в Кременчуці, на площі Перемоги, біля головної ялинки відбувся новорічний костюмований парад собак.

Уже традиційно захід проходив у рамках Всеукраїнського благодійного параду костюмованих тварин «Кубок Хатіко». Парад «Кубок Хатіко» названий на честь вірного пса породи акіта, який після смерті господаря протягом 9 років приходив на станцію і чекав його повернення з роботи.

Водночас цей захід спрямований для привернення уваги кременчужан до безпритульних собак, які більше всього на світі хочуть потрапити в люблячу родину, щоб стати вірним другом. Тож головними зірками стали саме вони  —  вихованці місцевого тимчасового притулку для тварин.

 

 

У кожної собаки була своя особлива роль і відповідні досить яскраві костюми, які вкотре для них пошила модельєр Валентина Коваль. Цього року 10 собак зі Спецсервісу одягли в стильні образи головних героїв популярної гоголівської повісті "Ніч перед Різдвом" (з циклу "Вечори на хуторі біля Диканьки"). За словами начальниці відлову та утримання КП "Спецсервіс-Кременчук" Марини Кожушко, інтригу тримали довго, бо хотіли здивувати. І це таки вийшло!

"Мы наконец-то открываем занавес, раскрываем интригу. Сегодня у нас старая добрая волшебная сказка "Вечера на хуторе близ Диканьки". У нас все главные герои - есть Оксана, есть Вакула, есть Солоха..." - розповідає очільниця тимчасового притулку для собак. 

До речі, Марина Кожушко зазначила, що серед учасників минулорічного параду п'ятьох собак уже взяли в добрі руки кременчужани. Але притулок активно поповнюється іншими, й  наразі в Спецсервісі - близько 200 собак та 70 котів. 

 

Головні герої сьогоднішньої казки


Оксана (собака Мишка) 

 

Роль Оксани, дівчинки-україночки, сьогодні виконувала собака, яку звуть Мишка. Вона потрапила в Спецсервіс дуже нещасною. Її життя до приїзду туди було досить тяжким, адже над нею у віці 5 місяців жорстоко знущалися госоподарі. На щастя, вона була врятована. Марина Кожушко зазначає, що Мишка дуже добра та ласкава собака, в неї є унікальне вміння - все прощати, незважаючи на те, що бачила за своє життя багато зла.

 

Вакула (пес Микола)

 

Роль богатиря Вакули, який усе ж роздобув для Оксани ті самі червоні чобітки, які вона так хотіла, взяв на себе Микола — гарний пес, який ну дуже схожий на вівчарку. Потрапив він у Спецсервіс майже два роки тому поранений, у нього були поламані лапи. Після операції одужав і тепер бігає так, нібито нічого ніколи не ламав. Він також чекає господарів, яким обіцяє бути найвірнішим другом. 

В образі смішного пройдисвіта Диякона сьогодні маленька Ніка — собака, яка потрапила в притулок близько року тому. Собака була дуже хворою — протягом першого місяця її перебування в Спецсервісі вона не могла стати на лапи. 

"Наши ветеринары, честь им и хвала, буквально выходили ее, потому что она была на грани жизни и смерти. Сегодня эта собачка весёлая, здоровая, очень даже толстая, красивая и ждет, когда за ней придут!" - розповідає М. Кожушко. 

Наступна учасниця - собака Лукерія Степанівна, яка виконала роль пана голови. Як зазначила Марина Кожушко, ця красуня ну просто сама ніжність. Вона потрапила до Спецсервісу нещодавно - 2 місяці тому. Ймовірно, собака була домашньою, припускають працівники підприємства, бо має всі звички тварини, яка жила в будинку. Можливо, вона загубилася або ж її просто викинули на вулицю господарі. Втім жити на вулиці вона зовсім не вміє, хоче в добрі руки. 

"Очень ласковая, диванная собачка — Лукерия Степановна. Подойдет в качестве доброй подружки в квартиру, будет спать на вашем диване и вечерами смотреть с вами сериалы под пледом..." - додає Марина Кожушко. 

Роль подруги Оксани взяла на себе маленька собака Бусинка, яку забрали в Спецсервіс із квартири, де вона більше тижня перебувала разом зі своєю померлою господинею. Цей сумний пост у мережі Facebook бачили, напевно, всі кременчужани. За словами Марини Кожушко, перші дні перебування собаки в Спецсервісі були важкими, вона ні на кого не дивилася, дуже сумувала, а згодом відійшла, відтануло її серце. Наразі це добра й дуже весела собака. 

Роль козака, друга Вакули, виконав славний і добродушний пес Малиш. Він взяв участь у заході вже на правах домашнього собаки. Нещодавно він іще жив у притулку, але наразі вже знайшов собі господаря, точніше, господиню.

Улюблену роль Марини Кожушко — чорта-пустуна зіграв знаменитий у притулку пес Карен. Він живе там уже досить давно. Хоч в Карена немає однієї лапи, бігати це йому не заважає. Водночас пес дуже ласкавий та добродушний. 

Руда красуня Лінді зіграла роль ще однієї подруги Оксани. Лінді - досить добра та розумна собака. За словами Марини Кожушко, з нею буквально можна годинами розмовляти.

 

 

Собака Алтай зіграв роль товстуна Пацюка, якому в рота вареники застрибували. Доля цього собаки, на жаль, є трагічною. Його знайшли далеко в лісі прив'язаним до дерева. Ймовірно, так вчинили господарі пса, які таким чином хотіли його позбутися. Але, на щастя, його врятували. 

 

Солоха (собака Варвара) 

 

Роль неперевершеної Солохи зіграла легенда Спецсервісу — собака  Варвара. 

"Это наш начальник охраны. Она живет у нас очень давно. Попала к нам больной и искалеченной, но она до такой степени умная и ответственная, что мимо нее не пройдет никто. Всем придеться столкнуться с Варварой при входе в Спецсервис", - розповідає Марина Кожушко.

Організатори мають великі сподівання, що хтось із кременчужан захоче взяти собі додому одну із зірок костюмованого параду та дати їм ту любов на яку вони точно заслуговують. Заразом Геннадій Тертичний додав, що ще однією метою цього заходу є збір коштів на купівлю мікроскопа в Спецсервіс. 

 

Арчі зі своїм господарем Богданом 

 

"Невже це ти?" - промовила Марина Кожушко, побачивши чотирилапого красунчика, одягнутого в костюм забавного оленя. 

Виявилося, кременчужанин Богдан разом з дружиною прийшов на костюмований парад, щоб показати свого прекрасного Арчі, якого вони в серпні 2017 року взяли зі Спецсервісу. У притулок собака потрапив за складних обставин - колишні господарі намагалися позбутися пса, викинувши його на звалище в зав'язаному мішку. Але його врятували й передали в притулок. Ця історія, опублікована в мережі, не залишила Богдана байдужим, він швидко прийшов туди й забрав тварину. Тепер у Арчі все просто чудово, бо поряд з ним його нові люблячі господарі. 

 

 

Кременчужани, які пришли на площу разом зі своїми улюбленцями, надзвичайно творчо підійшли до участі в заході — можна було побачити вдосталь оригінальних костюмів: медичної сестри, новорічних гномів, санта-клаусів тощо. Не зважаючи на погоду, собаки були досить жвавими та активними, бігали один навколо одного - знайомилися. Тож можна впевнено сказати — другий зимовий костюмований парад у Кременчуці пройшов вдало!

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись