Новини з 1996 року

Новий закон України торкнеться усіх водіїв автотранспорту. Про правила паркування та штрафи

Марина Баніт 20 червня 2017 13:50 540 0

Наразі в Україні не можна оштрафувати водія, який припаркував автомобіль у недозволеному місці, без його відома. 

Тому, проект закону № 6354 вже прийнятий у першому читанні.

Автори законопроекту стверджують: водії достатньо часто не оплачують послуги з паркування, нехтують законними вимогами інспекторів-паркувальників, залишають транспортні засоби на тротуарах або на проїзних частинах вулиць, іноді у кілька рядів, що ускладнює рух транспорту, створює затори, призводить до втрат часу законослухняними водіями та пасажирами громадського транспорту, суттєво забруднює повітря тощо.

Значна частина коштів, сплачених за паркування автотранспорту, не доходить до бюджетів міст, адже сама система готівкового розрахунку між водієм та інспектором-паркувальником створює можливості для маніпулювання та провокує інспектора на пошук шляхів спрямування оплати за паркування повз місцевої скарбниці до власної кишені.

Низькі надходження до бюджету не дають муніципалітетам можливостей облаштовувати зручні паркувальні майданчики, будувати підземні та наземні паркувальні комплекси, в т.ч. в центральних частинах міст, створювати "перехоплюючі" паркінги на транспортних розв‘язках, залучати інвестиції у розвиток паркувальної інфраструктури.

В цілому така ситуація шкодить не лише водіям, пасажирам і пішоходам, а взагалі усім мешканцям – членам відповідних місцевих громад.

Згідно з законопроектом №6354 поліцейському достатньо буде сфотографувати машину порушника і залишити повідомлення про штраф на лобовому склі.

Право штрафувати матимуть й інспектори парковки.

 Щоб виписати штраф, досить буде сфотографувати автомобіль з двох ракурсів, на фото повинні відображатися час і GPS-дані місця. Після цього інспектор робить запит до Єдиного держреєстру транспортних засобів про власника авто і вносить його дані в постанову про адміністративне правопорушення.

У повідомленні для водія будуть причини штрафу і посилання на сайт. На цьому сайті буде детальна інформація про порушення та порядок оплати штрафу.

Варто зазначити, що автори законопроекту пропонують ввести знижку в 50%, якщо водій заплатить штраф протягом 10 днів. Якщо не заплатить за 10 днів, тоді повідомлення надішлють на домашню адресу. Якщо водій буде ігнорувати штраф 30 днів – сума подвоїться.

Закон дозволить карати недобросовісних водіїв, які порушують правила паркування. Нинішня процедура притягнення до відповідальності за «паркувальні» порушення – не діє.

Також дозволить автоматизувати адміністрування штрафів.

Сам механізм притягнення до відповідальності  заснований на даних фото- та відеофіксації спеціального пристрою – визначати, було порушення чи ні, буде не людина, а електронний пристрій. Це істотно зменшує корупційні ризики в процесі.

Також в законопроекті депутати вказали, коли власника автомобіля не можуть оштрафувати: якщо номерні знаки або сама машина вкрадені. Якщо автомобілем керувала інша людина, власник авто повинен це довести. Тоді штраф заплатить фактичний водій.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись