Новини з 1996 року

Новий закон - нові ціни на воду. Як зекономити?

Валерія Макряшина 13 серпня 2017 10:24 619 0

У зв'язку з тим, що Петро Порошенко підписав Закон "Про комерційний облік комунальних послуг", незабаром українці будуть платити за воду, виходячи з показань приладів обліку, встановлених на їхніх будинках та в їхніх квартирах. Однак, дотримуючись п'яти простих порад, вони можуть заощадити сотні гривень.

Згідно із законом, українці будуть платити не тільки за показниками квартирного лічильника, але й оплачувати частину витрат усередині будинку. У деяких будинках таких витрат немає, в той час як в інших багатоповерхівках десь губляться десятки кубометрів, і всім жителям таких будинків доведеться за це платити. Витрати можуть бути пов'язані з поривом труб або незаконним підключенням до системи.

Після вступу в силу закону кожна квартира, як і раніше, за воду буде платити за індивідуальним приладом обліку. Лічильники будуть стояти на кожному будинку, і якщо виявиться, що сума всіх показань у квартирах менша, ніж за будинковим лічильником, - різницю доведеться компенсувати.

Але споживачі можуть заощадити на воді, якщо, наприклад, будуть включати її тільки тоді, коли користуються нею.

Другий спосіб  витрачати менше води - встановити водозберігаючі насадки на змішувачі. Звичайний кран може пропускати до 16 літрів води за хвилину, а кран з аератором - 3-4 літри за хвилину. З такою насадкою можна легко мити посуд, вмиватися і навіть приймати душ і економити.

Третій крок -  модернізувати зливний бачок. Слід поміняти зливний бачок у туалеті на той, який використовує менше води. Для цього можна придбати спеціальний бачок з енергозберігаючою системою, яка контролює подачу води. Правда, заощадити завдяки такому рішенню вдасться небагато.

Четвертий спосіб зменшити витрати води, відповідно і платіжки, - нова побутова техніка з високим класом енергоефективності. Наприклад, пральна машина з класом енергоспоживання А+ і вище допоможе заощадити за місяць десятки літрів води. Також пральну машину варто заповнювати повністю, але не перевантажувати, так як це збільшує споживання електроенергії.

Останній спосіб для тих, хто хоче економити, - це приймати душ, а не ванну. Приймаючи душ протягом п'яти хвилин, витрачається максимум 100 л води, а для наповнення ванни необхідно більше 200 літрів.

За діючими тарифами, прийняти ванну в Україні можна в середньому за 25 грн. (в залежності від обсягу ванни і конкретного тарифу постачальника), а душ - усього за 4 гривні. Ранкова гігієна може обійтися в 2 гривні.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1251 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1918 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2440 0