Новини з 1996 року

Новий план порятунку екології Кременчука: треба саджати дерева у Литві. Скайп-конференція в мерії

Марина Баніт 30 жовтня 2017 17:03 984 0

Як раніше писала "Програма Плюс", місто Кременчук стало побратимом литовському місту Алітусу. У зв'язку з цим час від часу представники місцевої влади проводять скайп-конференції і спілкуються. Не стала винятком і сьогоднішня зустріч. Так, уже повідомлялося про те, що головний еколог міста Кременчука просив у литовців гранти для очищення річки Крива Руда та Сухий Кагамлик, наче це найголовніше екологічне питання нашого міста.

Нагадаємо, що ці конференції переважно проводить керівник "Кременчук-Інвест" Мельник Андрій. На зустрічах проводиться обмін люб'язностями та загальною інформацією. 

Тож після того, як пан Федюн просив грошей у литовців, слово попросила міський депутат Оксана Піддубна.

Пані Піддубна одразу відрекомендувала себе як представника опозиції і вибачилася, що перериває обмін люб'язностями. Вона заявила про те, що в місті Кременчуці питання екології є надто політизованим. Усі депутатські перемовини про те, що треба вирішувати екологічні проблеми, призводять до нестандартної поведінки чиновників міськвиконкому. Тобто все, що робиться, - це визначають "крайнє" підприємство-забруднювач і далі все переводять у площину політичних репресій. Все, що досі змогли зробити чиновники, це надати звіт про свою бездіяльність. Тож Оксана Піддубна підсумувала проханням поділитися тим, як питання екології вирішують депутати Алітуса. Вона просила пораду від їхніх депутатів.

Під час виступу Піддубної керівник Кременчук-Інвесту ну дуже дивно реагував. Він з якимось дивним азартом почав насміхатися над заявою депутата-опозиціонера, почав махати рукою та корчитися за її спиною. Чому саме така була реакція - невідомо. Незрозуміло, проявом чого було таке.

Тож замість литовців почав відповідати пан Мельник. Відповідь його була не менш дивною.

Він запропонував, що в рамках співпраці було б непогано (увага!!!), щоб представники від побратимів приїхали і назвали якусь кременчуцьку алею іменем Алітуса, а кременчуцькі те саме зробили б у Алітусі - теж присвоїли б якійсь алеї назву Кременчука. У рамках такої "плідної" співпраці можна було б, щоб Піддубна поставила власне питання представникам Алітуса, а науковці з міст-побратимів обмінялися б досвідом. Певно, в гості просився пан Мельник. Далі він запропонував, щоб депутати посадили одні в одного в місті дерева. Так як дерева вже саджали, то поруч можна було б ще посадити одне і таким чином уже перетворити на традицію.

Ось що таке - плідна співпраця за версією пана Мельника: балачки, саджанці та присвоєння назв. 

Литовські представники у свою чергу вже розсміялися зі слів пана Мельника. Але коректно відповіли, що планують співпрацювати і тому згодні розглянути пропозиції.

Пан Мельник з гордістю повідомив, що дерева, які саджали минулого разу, на місці. "Ось такі дерева", - сказав Мельник і показав великий палець. Ось така плідна співпраця.

Але до розмови приєднався представник, так би мовити, науковців міста, працівник інституту Нікіфоров Володимир. Він пояснив, що проблеми з викидами є, усіляки інші є, але найголовніше - це цвітіння води. Ось через неї такий їдкий сморід у місті влітку. (Звичайно, пояснив би він це кременчужанам з Молодіжного, що смердить Дніпро!) У зв'язку з сильним забрудненням води пан Нікіфоров закликав литовців допомогти йому "не вигадувати поодинці велосипед, а разом співпрацювати". Загалом питання забруднення атмосферного повітря було згадано, але складалося враження, що від причин та ступеня надзвичайного забруднення повітря намагалися відійти.

Тож присутні подякували за увагу й домовилися про подальшу співпрацю. 

  

  

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2652 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3112 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3554 0