Новини з 1996 року

Новий Кременчуцький ЦНАП – блиск на фоні бюджетної бідності, або приклад вирішення всіх проблем?

Олександр Курилов 11 липня 2018 18:01 989 0

У Кременчуці сьогодні - неабияка дата. Зранку відчинив свої двері новий Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), який є найдорожчою міською будівлею за останні 20 років.

Найдорожчою, бо Центр не будували з фундаменту, однак відкрили в реконструйованій будівлі найстарішої міської школи в центрі міста, на вулиці Гагаріна.

Зрозуміло, що для того, аби  ЦНАП з’явився, учнів  звідси довелося переселяти в інші навчальні заклади, а в саму будівлю, аби вона набула нового вигляду, вкласти приблизно 45 мільйонів гривень.

За ці кошти в колишньому навчальному закладі зробили перепланування – врізали нові двері в колишні класи, пофарбували стіни, поклали плитку, завезли меблі. Все коштує дорого – один металевий паркан навколо будівлі затягнув на мільйон гривень і ще в стільки ж обійшлося прокладання оптичного кабелю з вулиці Гагаріна до міськвиконкому.

У підсумку ж – усе запрацювало й на сьогодні розподіл такий.

На першому поверсі ЦНАПу приймають документи, на другому – великий конференц-зал і кабінети керівників. Третій поверх, а школа була триповерхова, віддадуть в оренду бізнесу, зокрема посадять туди нотаріуса-депутата, якого освячено спеціальною довірою міського голови Кременчука Віталія Малецького. Ще виділять по кабінету відділам реєстрів Автозаводської та Крюківської адміністрацій.

Наскільки великі плюси в цій справі?

Вони й справді великі – відтепер два десятки працівників роблять те, що й робили раніше в ЦНАПі, що був у міськвиконкомі. І головним як вчора, так і сьогодні  залишається одне  - прописка та виписка мешканців, видача закордонних паспортів, ай-ді карток та вклеювання фото в старі паспорти відповідно до віку людини.

Загалом усе це було й раніше.

До минулої суботи ЦНАП розташовувався у міськвиконкомі, а тепер після його переїзду в нове приміщення в мерії з’явилася вільна площа. А головне -  самі чиновники, в тім числі мер та його вісім заступників, позбавлені необхідності увесь час бачити кременчужан, на яких вони звикли дивитися лише через вікна свої службових авто.

Чи є негативи від цієї кременчуцької революції? Звісно, є. Мер вклав величезні кошти у створення цього центру й для такого спочатку довелося закрити школу, чого в Кременчуці не було останніх 70 років.

До того ж це не одна закрита школа в нашому місті. Ще є ЗОШ №13, яку теж принесено в жертву.

Звідси й питання й воно дуже просте: чим новий Центр надання адміністративних послуг на вулиці Гагаріна відрізняється від того, що був на площі Перемоги в міськвиконкомі раніше?

І відповідь теж є - відрізняється тільки одним: люди стали менше бачити чиновників й останнім дихати від такого легше.

Однак наскільки це правильно – витрачати  45 мільйонів гривень з однією метою, аби громадяни й «батьки» міста менше бачили одне одного, й далі думати, кого ж таки поселити в ЦНАП на третій поверх, бо є вільні приміщення?

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись