Новини з 1996 року

Новим тарифам на тепло бути. Мер Малецький і депутати вдарили по кременчужанам новими цінами

Олександр Курилов 12 жовтня 2017 11:29 449 0

Депутати Кременчуцької міської ради, які на прохання мешканців міста на своїй сесії намагалися сьогодні зупинити рішення міськвиконкому про подорожчання тарифів на тепло та гарячу воду,  не досягли того, що вимагали.

За рішення – скасувати вбивчі для мешканців міста тарифи - не вистачило голосів. Аби ця пропозиція стала реальністю, за скасування підвищених тарифів мали проголосувати 23 депутати міськради. Однак.

Це – головне питання сьогоднішньої сесії міськради, на розгляд якого в сесійну залу прийшли пересічні мешканці.

Тож виступив депутат міськради Іванян, промова якого: запитання  – куди  міська влада витратила 100 мільйонів гривень перевиконання бюджету Кременчука, які можна було б спрямувати КП «Теплоенерго» й не підвищувати тарифи?

Запитання депутата міськради Павленко – чому саме в Кременчуці й більш ніде в Україні підвищуються тарифи на тепло? Інше від неї – це заклики до міського голови Віталія Малецького – не перекладати проблем на населення.

Цікаво, що мер Малецький ці аргументи відбив досить легко – заявив, що потрібно ремонтувати труби й про те, що є заборгованість перед НАК «Нафтогаз», яку потрібно погашати й про те, що важко починається опалювальний сезон.

Виступив депутат міськради Ульянов, який заявив, що тягар з оплати нових платежів обранці кременчужан теж переживають. Далі, правда, депутату почали дорікати, що його зарплата, частину якої він отримує з бюджету  Кременчука, більше ні з чиєю в  нашому місті порівняти не можна.

Інше, про що заявив відомий адвокат, – зазначив, що не можна працювати за заниженими тарифами, які є сьогодні. (Сьогодні – тариф у Кременчуці на тепло та гарячу воду – найвищий в Україні).

Наступний, хто пішов до мікрофона, - це депутат Кавунник, який намагався й мера не образити, й на людей увагу звернути. Натомість чоловік говорив про труби, які начебто потрібно ремонтувати, й про те, що цього ніхто не робить. Тобто дав зрозуміти, що ніяких очікувань для кременчужан бути не може.

У його "радикальних" колег, того ж депутата Курченка,  - точно така ж точка зору. Єдине, що чоловік почав згадувати, що існує ціна на газ, її формують у столиці,  й присутні відповідали, що ціна на газ не підвищувалася.

Депутати повинні були теж брати участь у справі тарифоутворення - теж думка пана Курченка, яакий дав зрозуміти - кременчуцька міська організація "Антирадикальної партії" підтримає  крок мера Малецького, який відкрив проти мешканців Кременчука тарифну війну.

Депутат Кременчуцької міської ради Оксана Піддубна, яка ініціювала питання про скасування нових тарифів, у своєму виступі навела цифри наших цін і за ними - вартість тепла в КП "Теплоенерго" й так до подорожчання була одна з найбільших в Україні.

Що заявила з трибуни депутат Піддубна - так це розповіла про численні порушення у прийнятті самого рішення виконкому  про подорожчання й про декларацію керівника КП "Теплоенерго" Дмитра Питулька,  який у збитковому підприємстві заробив півмільйона гривень і двадцять тисяч доларів США.

"Я зробила все можливе, аби це рішення скасувати. Але..." - зазначила Оксана Піддубна.

Далі - депутат міськради Роженко, який від фракції "Рідне місто" заявив, що все-таки подорожчання тарифів у міськвиконкомі має бути скасовано, бо рівень зарплат наших громадян бажає кращого, а субсидія всіх витрат на тепло не перекриває.

До того ж тариф на саме тепло, яке виробляється на ТЕЦ ПАТ "КВБЗ",  - не підвищується. Однак вагонобудівний завод подав розрахунки на збільшення і вартість його зросте ще на 30 відсотків і тоді вже буде не просто погано.

Останній у виступах серед депутатів - Олександр Плескун, який пішов до трибуни говорити не стільки про тарифи, як про те, що ТЕЦ ПАТ "КВБЗ" - це священна корова вагонобудівників і зазіхати на нього депутатам - зась.

Втім про підвищені тарифи представник вагонобудівного заводу теж сказав і нагадав, що за нові тарифи закликав чиновників не голосувати.

Пан Плескун у своєму виступі підкреслив, що ПАТ "КВБЗ" збирається й справді підвищувати ціни на тепло, й мова вже піде ще про 15 відсотків додаткового подорожчання.

Далі ж депутати закінчилися й виступають громадські активісти. Наближається мить блокування трибуни, бо депутати, й це можна зрозуміти, за скасування тарифів не голосуватимуть.

Тож далі ситуація загострюється - виступати взялися вже учасники АТО, які заявили прямо: або депутати приймуть необхідне рішення, або їх просто примусять це зробити.

Дебати тривають, виступи лунають, громадян закликають робити ОСББ, а мер Малецький  обзиває свою куму, депутата міськради Піддубну, - кукловодшою. Ситуація в залі просто вибухова. І фінал  голосування після довгих виступів такий. За скасування тарифів - усього 16 депутатів міськради з 30-и присутніх і цього недостатньо.

Кременчуцьким рекордно підвищеним тарифам на тепло та гарячу воду - бути. Тож чекаємо нових і збільшених платіжок.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись