Новини з 1996 року

Нове. Зловмисники знімають гроші з банківських карток бюджетників. За допомоги дублікатів сім-карт

Олександр Курилов 20 серпня 2019 14:50 939 0

Надалі громадянам варто бути обережними й не повідомляти в соціальних мережах свій номер мобільного телефону, якщо до нього прив’язано банківську картку.

Бо, за оприлюдненим сьогодні випадком, зловмисники можуть зробити самі дублікат сім-картки громадянина й знімати звідти кошти.

Такий випадок стався в Кривому Розі, де в бюджетників із зарплатних карток зняли близько півтора мільйона гривень, повідомляє сьогодні «Українська правда» з посиланням на Національну поліцію.

За тим, що розповідається, - четверо мешканців Кривого Рогу крали гроші з банківських рахунків українців, використовуючи мобільні номери…

Зазвичай обкрадали рахунки вчителів, працівників медзакладів, різноробочих, використовуючи їхні зарплатні картки.

Бази даних із номерами зловмисники купували на закритих форумах у мережі, а дані для перевипуску SIM-карт знаходили в соцмережах», - говориться в повідомленні.

І слід розуміти так, що до існуючої сім-картки злочинці робили дублікат і вже з цим дублікатом знімали гроші з картки громадян.

Зрозуміло, що в цьому випадку слід знати номер картки й у поліцейському повідомленні говориться так:  «Працівники кіберполіції за участю служби безпеки АТ "Альфа-Банк" встановили, що до складу групи входили четверо мешканців Кривого Рогу, а створила всю злочинну схему та координувала дії виконавців 40-річна жінка.

Тобто мова про картки Альфа-банку, номери яких разом з номерами мобільних телефонів були оприлюднені.

У повідомленні «Української правди» говориться:

«Усі крадіжки коштів були пов'язані з деактивацією роботи SIM-картки фінансового номера клієнтів банку (номер, який прив’язують до банківського рахунка для перевірки та здійснення операцій).

Персональні дані громадян для створення дублікату SIM-картки зловмисники вибирали переважно із соцмереж (прізвище, ім’я, дата народження, близькі контакти, телефон тощо).

Маючи всю необхідну інформацію, спільники створювали дублікати, за допомогою яких і отримували доступ до банківських рахунків потерпілих. А система віддаленого управління рахунками надавала їм дозвіл на проведення банківських операцій без відома власників».

На фото Нацполіції – дублікати сім-карток мобільних телефонів, за допомогою яких змінювали  паролі на картках та знімали кошти з карток людей, які ні про що не здогадувалися.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 213 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 233 0
Місто не може — область допоможе: у Кременчуцькому шпиталі були і концерт, і премії, і квіти. ФОТО 400 0