Новини з 1996 року

Новація від мерії та податкової: приїжджим у Кременчуці доведеться платити 20 гривень за добу

Ксенія Омельченко 04 лютого 2019 15:40 2080 0

На території міста Кременчука планують встановити туристичний збір.

Відповідний проект рішення Кременчуцької міської ради було оприлюднено 24 січня.

Згідно з пояснювальною запискою, ставки туристичного збору в Кременчуці пропонується встановити в розмірі 0,5% для внутрішнього та в’їзного туризму. Тобто 20,87 грн з однієї приїжджої особи за одну добу.

Зазначимо, що цей туристичний збір буде стягуватися з усіх туристів, які навідаються до нашого міста. Не будуть його сплачувати тільки неповнолітні, інваліди, ветерани війни та учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

При цьому не має значення місце ночівлі - готель, кемпінг, хостел, будинок відпочинку, туристична база, пансіонат, табір відпочинку, приватний житловий будинок, прибудова, квартира, котедж, кімната чи інший об’єкт нерухомості, які використовуються для тимчасового проживання.

Це, звісно, породжує проблему для місцевої влади, зокрема Кременчука. Полягає вона в тому, що за увесь 2018 рік, коли туристичний збір складав 1% від вартості місця проживання, лише два податкових агенти в нашому місті подали декларації, де базою оподаткування вказані «квартири цілодобово».

Усього ж минулого року туристичний збір сплачували в Кременчуці 17 податкових агентів, від яких до міського бюджету надійшло 150,1 тис. грн.

Натомість інформації щодо інших квартир, які здаються в місті щодобово, в мерії немає, бо власники квартир ухиляються від декларування податків. 

А тому, щоб усі туристи не втекли з готелів на орендовані квартири, чиновники вирішили ставку туристичного збору для туристів з інших країн не зводити до максимуму (208,65 грн), а залишити на рівні 20,87 грн.

Українців пожаліти ніхто не схотів, а тому гості, наприклад з Харківщини, в Кременчуці також мають, як іноземці, платити 20,87 грн за добу.

Враховуючи те, що ця, як кажуть у ДФС, новація діє по всій території України, журналістам вдалося знайти інформацію про ставки збору в інших містах, зокрема:

 • Полтава - 0,5% для внутрішнього туризму, 0,5% для в’їзного туризму.

 • Мукачево - 0,5% для внутрішнього туризму, 0,6% для в’їзного туризму.

 • Черкаси - 0,5% для внутрішнього туризму, 5% для в’їзного туризму.

 • Калуш - 0,5% для внутрішнього туризму, 2,5% для в’їзного туризму.

 • Ужгород - 0,5% для внутрішнього туризму, 1% для в’їзного туризму.

 • Яремче - 0,5% для внутрішнього туризму, 1% для в’їзного туризму.

 • Умань - 0,5% для внутрішнього туризму,  5% для в’їзного туризму.

 • Нова Каховка - 0,5% для внутрішнього туризму, 5%  для в’їзного туризму.

 • Кам'янське - 0,5% для внутрішнього туризму, 1% для в'їзного туризму.

 • Слов'янськ - 0,3% для внутрішнього туризму, 3% для в'їзного туризму.

 • Трускавець - 0,2% для внутрішнього туризму, 0,2% для в'їзного туризму.

​Трохи інший розрахунок у наших південних сусідів, де відсоток збору залежить від вартості житла. Наприклад, у Дніпрі за номер, що коштує менше 200 грн за добу, українці платитимуть лише 0,35%, а за номер, який коштує більше 3000 грн за добу, - 1,5%.

Найзручніша, певно, з перелічених міст, ставка туристичного збору в Запоріжжі. Там за номер вартістю менше 300 грн (включно) доведеться сплатити лише 0,05%, за номер до 600 грн (включно) – 0,25%,  понад 600 грн – 0,5%.

Однак для Кременчука такі "занижені" відсотки, певно, - небачена розкіш. Тому вже скоро, якщо кременчуцькі депутати ухвалять відповідне рішення на сесії, до наймачів квартир може навідатися податкова. Хоча чіткого механізму, як саме шукатимуть орендодавців, що ухиляються від сплати податків, поки немає. Відомо лише, як каратимуть.

Тож за несплату туристичного збору туриста можуть оштрафувати на п’ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн), а орендодавця - аж на сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн.) У разі повторного порушення - штраф у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 грн).

Читайте також: В Україні встановили максимальний розмір туристичного збору

До чого призведуть такі зміни в Податковому Кодексі України, сьогодні складно прогнозувати. Влаштовують вони далеко не всіх. В Україні вже навіть знайшлися політики та бізнесмени, які вважають це підвищення турзбору незаконним і таким, що вдарить по дрібних закладах розміщення й зажене їх у «тінь». А це навряд чи допоможе розвинути туризм у нашій країні.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук разом з усією Україною згадав героїв, які виганяли нацистських загарбників. ФОТОрепортаж 178 0
Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 340 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 685 0