Новини з 1996 року

Нова виставка моделей. Захоплення на все життя: у вітрині дитячої бібліотеки. ФОТО

Ксенія Омельченко 09 серпня 2017 17:33 914 0

У вітрині центральної міської дитячої бібліотеки ім. І.Торубари відкрилася нова вражаюча виставка. Не так часто в Кременчуці можна побачити чоловіків, які зупиняються біля вітрини і, наче хлопчаки, щось жваво обговорюють.

- Як це можна зробити? Це чудово! - коментують перехожі.

А дивуються вони неймовірно детальним моделям різного роду техніки: від космічних станцій до ракет, від самохідних установок СУ 122  1943 року до танка “Челленджер 2” 2013 року.

 І створює таку красу, як не дивно, начальник караулу Кременчуцького підрозділу МНС України Сергій Риндін. Справжній майстер своєї справи мешкає в Кременчуці та має щасливу сім'ю, яка розділяє його захоплення. У сім’ї Риндіних створенням моделей  займаються всі: двійнята Альона та Андрій, їхня старша сестричка Марина й дружина Юлія.
 


 

Що цікаво: паперовим моделюванням чоловік займається ще з дитинства, після того, як йому подарували журнал  “Зроби сам”. З роками Сергій навчився виготовляти різноманітні креслення самостійно. Для деяких робіт він користувався кресленнями з “Моделіста-конструктора” та “Лівші” (раніше «ЮТ для умілих рук»). З 1998 року майстер зробив певну перерву у творчості через навчання у виші. Однак уже в 2008 Сергій повернувся до своєї справи, хоча повернення не було легким - певні навички досить складно відновити.

Та це не завадило Сергію продовжувати своє захоплення і перетворювати звичайні аркуші паперу А4 на довершені вироби.

 

Трохи про техніку

Модель самохідної гаубиці СУ-122, яка успішно брала участь у боях аж до кінця Другої Світової війни, майстер склеював з елементів, роздруковуючи по два аркуші формату А4. Через те, що папір використовував звичайний офісний, доводилося наклеювати другий шар. Після завершення самої моделі для обробки використовував акриловий лак.


 

Ще одна неймовірна модель - радянський транспортний бойовий вертоліт розробки М. Міля - МИ-24.  Свого часу в 1971 році він став першим російським та другим у світі спеціалізованим бойовим вертольотом. Цю модель Сергій виконував уже з аркушів паперу формату А3, адже вона має достатньо великі розміри.


 

Кілька робіт майстер присвятив своїй роботі - так з'явилася пожежна машина “Іскандер”,  КрАЗ-255Б (модернізація КрАЗ-255Б під пожежну автоцистерну), насосно-рукавний автомобіль на основі КамАЗа та інші. Кілька моделей знаходяться зараз у пожежній частині, де працює Сергій.

 

Не забуває чоловік і про дітлахів

Старша дочка отримала від тата справжнісінький рожевий “ДіснейЛенд”, а двійнята із захопленням бавляться ракетами та машинами татового виробництва.

Це випадок, який доводить, що навіть у сім’ї можна продовжувати розвиватися, створювати щось надзвичайне й “горіти” своєю справою, не зациклюючись на буденності.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Музика, яка лікує і надихає: у Кременчук завітав відомий композитор Євген Хмара. ФОТОрепортаж 113 0
І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3805 2
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 170 0