Новини з 1996 року

Нова скандальна заява Дедюріна: лебедів місту не дарували, а свині - приватна колекція олігархів

Марина Баніт 10 жовтня 2017 09:54 1324 0

Пам’ятаєте, як місто гуло, коли у всіх ЗМІ розповідалося про те, що директор приватного ботанічного саду «Гарди» Андрій Погрібний подарував кременчужанам лебедів? Забудьте! Ніхто нічого нікому не дарував! Птахи є приватною власністю сім’ї Погрібних. І це нова скандальна заява директора Міського саду Віталія Дедюріна. А точніше - офіційна відповідь на запит активістів на 3 аркушах паперу.

Виявляється, просто без договору оренди на території Міського парку вирощують птахів, яких власник (Погрібний), імовірно, використовує з комерційною метою. Дороговартісні птахи плодяться під наглядом директора комунального парку. В офіційний робочий час як «комунальник» він обслуговує інтереси сторонньої фірми без офіційного договору про найм на роботу в ПП «Гарди». Тобто працює неофіційно за сумісництвом птахівником.

А мова тут уже про 15 пташенят, які передали, та про 7, які підростають. А продати чорних лебедів можна від 10 000 грн. до 50 000 грн. за одного.

Тож усі птахи разом з Гришею та Машею  і навіть з качками належать Погрібним. Про це в офіційному листі активістам заявив Віталій Дедюрін.

 А може, ви думаєте ще й досі, що свині в парку були закуплені громадою, а журналісти перешкодили їх мирному свинству в парку? В жодному разі! Переслідування та тиск на журналістів, щоб примусити їх мовчати, директор парку спланував спеціально. Дедюрін, відволікаючи увагу від інших важливих питань, прикрився поросятками. Він розіграв трагікомедію, змусивши повірити, що журналісти та активісти цікавляться свинками, а не скандальною діяльністю Дедюріна.

 Але ось наразі все, що писали журналісти, підтвердив директор особисто в тому ж офіційному листі. Свині  належать до колекції свиней іншого місцевого бізнесмена, ім’я якого в цьому листі Дедюрін не вказує. Свині перебували в Міському саду на правах тимчасової виставки колекції свиней місцевого багатія. І це не жарт, а офіційна заява директора Міського саду! Виставилися і поїхали назад. Але свинячий Дедюрінський скандал Кременчук запам’ятає надовго.

І якщо хтось досі думає, що директор парку займається тим, до чого був покликаний, - забудьте! Він пасе чужих свиней та вирощує чужих лебедів, нападаючи при цьому на кременчужан, які насправді є власниками парку як громада. Директор знімає на камеру свою діяльність, чи то правильніше – бездіяльність, що є й підтвердженням його слів.

Директор геть забув про те, що за культурною спадщиною потрібно доглядати.  Про це Дедюрін пояснює зрозуміло: згідно із законом, дослідження території та рослин проводяться національними заповідниками, ботанічними садами, дендрологічними парками за окрему оплату.

Але гроші на дослідження не виділялися, але виділялися на дещо інше... на будки для чужих свиней.

Також Дедюрін повідомляє, що, згідно із законом, економічне обгрунтування розвитку природно-заповідного фонду, а також економічна оцінка природних комплексів та об'єктів, що входять до його складу, здійснюються відповідно до кадастру територій та об'єктів природно-заповідного фонду на основі спеціальних методик, які затверджуються центральним органом виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища.

 А так як у програмі, затвердженій містом, таких пунктів немає, то в парку цими питаннями не переймаються. Баба з воза – кобилі легше. Дедюрін ініціативи з цього приводу не проявляє.

Далі директор повідомляє, що технічна інвентаризація та паспортизація проводилася у 2016 році. Але він не повідомляє точну дату і те, що входить до прайсу, який підлягає ревізії.

Далі Дедюрін доводить до відома, що загалом  охорона та збереження зелених насаджень у містах та інших населених пунктах і утримання їх у здоровому впорядкованому стані, створення та формування високодекоративних, стійких до несприятливих умов навколишнього природного середовища, проводиться згідно із законом України. Але він замовчує те, як усе робиться в самому саду і це зрозуміло: в Міському саду висаджують переважно однолітні квіти під кінець сезону і деревця, які показово біля паркану засохли і нічого спільного з високодекоративністю та стійкістю до несприятливих умов не мають.   

Далі Дедюрін пише:

 «Лебеді та качки не є власністю комунального закладу культури і відпочинку "Міський сад" та не утримуються за кошти КЗКіВ «Міський сад», кошти на їх утримання не передбачені кошторисом закладу. Лебедів надав з метою використання з естетичною метою для відвідувачів парку громадянин Погрібний А. М. Забезпеченням птахів кормом та їх годуванням безпосередньо займається родина Погрібних.

Фіксуванням та документуванням приплоду птахів, його кількістю Комунальний заклад культури і відпочинку «Міський сад» не займається у зв’язку з тим, що птахи фактично є власністю сім’ї Погрібних.

На прохання відвідувачів «Міського саду» та за ініціативою директора Комунального закладу  культури і відпочинку «Міський сад» була організована виставка (тимчасове перебування) тварин. Саме в’єтнамські свині були надані на час проведення виставки приватним підприємцем з власної колекції. Після проведення виставки свині були повернуті власнику.

Огорожі та дерев’яні споруди (ті, в яких жили свині. - Ред.) – це легкі розбірні конструкції, які використовуються для благоустрою «Міського саду», виготовлені за кошти КЗКіВ «Міський сад», передбачені кошторисом».

Кременчужани під постом активістів почали дописувати:

- «Ой, як цікаво, якщо це все правда, то куди дивиться прокуратура? Чому не оформлена передача сім'ї лебедів Міському саду. Звідси і фінансові порушення?»

-  «Люди не бідні, добре заробляють на озелененні міста. Для них подарувати лебедів і качок - копійки. Просто сім'ї Погрібних треба терміново оформити дарування сім'ї лебедів і повернути перший виводок пташенят. Цього року їх утримували за гроші міського бюджету. І просто по-людськи не ганьбитися»

- «Усе, що є на території Міського саду, повинно бути на балансі! Дерева, квіти, лебеді, лавочки, будинки, туалет»

- «Усі ми, бухгалтери, одразу розуміємо, що тут потрібно вже в прокуратуру звертатися. У госпіталь приходив секенд-хенд, і ми оприходували це все»

А ось що написала авторка запиту про стан справ у Міському саду Анна Бутова. Вона запропонувала віддати чужих лебедів власнику, а місту закупити своїх:

"А лебеді - не наші! А свині - то "організована виставка".
Міський Сад за своє існування бачив і пережив багато чого. Розкіш і занепад. Отримавши відповідь на запит, розумієш, який хаос відбувається. Почну з найцікавішого.

Ми ж з вами так радіємо, що в місті є свої лебеді. Гарні такі. Ходимо з дітьми і милуємось, годуємо, переживаємо, де діти діваються від наших улюбленців. А тут як грім серед ясного неба - "лебеді та качки не є власністю комунального закладу культури "Міський сад" і кошти на їх утримання не передбачені кошторисом". Давайде вгадаємо, кому вони належать? Лебеді, виявляється, - це власність родини Погрібних. Як так? Ви ж подарували місту лебедів, а виявляється, і не подарували. Фіксуванням та документуванням приплоду птахів Міський сад не займається, бо це власність родини Погрібних. На територію, особливо історичної пам'ятки, просто так нічого не може завозитися. Якщо ви подарували місту лебедів, то це повинно бути зафікосвано, і вони повинні бути власністю кременчужан. І, звичайно, дітки цих лебедів повинні бути у власності кременчужан. А не зникати невідомо куди. Так не робиться. Дуже велику увагу і час директор Міського саду приділяє лебедям і качкам, які не є власністю Міського саду, і логічно в обов"язки піклування за ними не повинно входити.

А ми якщо передивимося всю інформацію про Міський сад, тільки й побачимо солодкі слова: «Крім того, Дедюрін подякував компанії «Гарди» (особисто Андрію та Юлії Погрібним), які зробили величезний подарунок Міському саду – велику кількість квітів для висаджування на клумбах та квіти у вазонах для прикрашання мосту, що веде до альтанки».
"Компанія «Гарди» подарувала Міському саду черговий сюрприз — тепер міст до альтанки прикрашають красиві квіти у вазонах. З бесіди з Юлією та Андрієм Погрібними стало відомо, що це не останній сюрприз від «Гарди». Продовжуємо разом перетворювати наш Міський сад на райсько-ботанічний", — повідомив директор парку Віталій Дедюрін.

Я читаю і не розумію нічого - де куплено за великі гроші, а де подаровано? І логічне запитання: хто власник Міського саду  - кременчужани чи родина Погрібних? Бо якщо цій родині можна живність привозити, то чому я не можу кішку принести, хтось має право вигулювати тоді собак, ловити рибу. 
Нашому місту і так "Гарди" обходиться у чималу копійку з бюджету. Роками перемагає у тендерах ця компанія. Чи не дивно? Цікаво.
А тепер - про свиней. Виявляється, кременчужани колись просили привезти цих свиней у Міський Сад. Ніби їх не бачили у сквері "Сосновий". А ініціатором цього всього є директор Міського саду. І це була "тимчасова виставка тварин". І це надав приватний підприємець зі своєї власної колекції. Свиней уже колекціонують! А як же косулі, павичі? Зрозуміло, що вигадали, як цю тему культурно замазать білилом, але ж люди - не ідіоти. А ці огорожі та споруди для тварин виготовлені за кошти Міського саду. Немає куди грошей діти? У нас, виявляється, не передбачено ніяких наукових досліджень і огляду науковцями дерев. А ми за лебедями Погрібних бігаємо. То, може, хай самі приїздять і займаються ними? І вже давайте дотримуйтесь однієї позиції - або ви все робите чесно і правильно й берете на облік у власність комунального підприємства "Міський сад" лебедів та качок, або закупляйте своїх, а родина своїх забирає собі. Все повинно бути прозоро! А наші діти будуть дивитися на своїх лебедів, і їхні діти діватися нікуди не будуть".

 

Текст листа від директора парку додається.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись