Новини з 1996 року

Нова Програма: дітей вчитимуть захищати Батьківщину. Будуть парашути, зброя, але є питання

Марина Баніт 10 листопад 2017 12:17 1667 0

Нова жорстка програма патріотичного виховання змусить дітей знати все про війну та стати справжніми військовими вже в дитинстві. Діти тепер познайомляться зі зброєю, ходитимуть на армійські вишколи та вивчатимуть військове мистецтво. Про це розповів депутат Микола Шевченко на депутатській комісії. Деякі секції навчатимуть дітей, як стрибати з парашутом. 

Як прописано в програмі, вона включає в себе багато заходів у школі, серед них: поява в школах зброї, проведення військових ігор, військових вилазок, походів, тренінгів, вишколів. У школах будуть введені додаткові військові секції і години навчання у цих секціях. Будуть проводитися покази фільмів та різні концерти. Цю програму створювали 40 представників міськвиконкому. І займатися дітьми Кременчука тепер будуть усі, кому не лінь: усілякі громадські організації та установи. І гарантій того, що дітям навіють правильну патріотичність безпечні та правильні люди, ніхто не дасть, бо деякі організації до війни і патріотизму навіть не мають ніякого відношення.

На програму просять з бюджету 8 мільйонів гривень на 3 роки – з 2018 по 2020.

Як показує практика, в нашому місті патріотичне виховання молоді досі було – це коли дітей запрошують на площу на концерт, а там включають «музон» і показують привабливих напівголих танцівниць-стриптизерок.

Молодь танцює під драйвову музику, а діджей (а він завжди один незмінний провладний слуга господарів) змушує усіх, як мантру, вигукувати на все місто політичний заброньований лозунг-бренд партії фіолетових - «Ай лаве Кременчук» (не love, а ЛАВЕ).

Після такого масового публічного зомбування молоді та підсвідомого навіювання любові до певного провладного політичного руху стає зрозуміло, чому патріотичне виховання молоді потребує такої уваги і стільки грошей.

Щоб утримувати дітей та молодь під контролем, мантру треба повторювати частіше, інакше можуть піти збої в програмі, а до виборів лишилося не так багато часу.

Бо одна справа - вчити дітей захищати Батьківщину,  інша - втюхувати їм політичні гасла місцевих партій.

 Тож керманичі, занепокоєні послабленням «патріотизму», вирішили не гаяти часу й підготували на сесію міської ради проект рішення, в якому зазначено:

«Значно зріс інтерес держави до виховання патріотів України, сформоване соціальне замовлення на розробку ефективних технологій патріотичного виховання підростаючого покоління».

Далі трохи ще наводимо цитати з проекту рішення заради розваги, бо те, що пишеться, не завжди відповідає реальності:

«Патріотизм має дати новий імпульс духовному оздоровленню народу, формуванню в Україні громадянського суспільства, яке передбачає трансформацію громадянської свідомості, моральної, правової культури особистості, розквіту національної самосвідомості й ґрунтується на визнанні пріоритету прав людини. Суспільство, яке функціонує на засадах гуманізму, свободи, верховенства закону, соціальної справедливості, гарантує умови для зростання добробуту народу. Суспільство, яке є єдиним дієвим механізмом розбудови не олігархічної, а народної демократії, правової України, виступає, з одного боку, джерелом опозиції державній владі, а з іншого – взаємодоповнює її, реалізуючи свої розвивальну і контролюючу функції».

Але цього разу начебто в програмі йдеться про те, що молоді будуть розповідати про війну. Цього разу не обіцяють концерти з оголеними жінками.

Метою міської цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2018-2020 роки в м. Кременчуці є:

- вшанування українських воїнів-учасників антитерористичної операції на Сході України, волонтерів та громадян, які зробили значний внесок у зміцнення обороноздатності України;

- виховання дітей та молоді в дусі поваги до Українського Війська та правоохоронних органів, відповідального ставлення громадян до обов’язку Захисника Вітчизни, формування у підростаючого покоління патріотичної свідомості та національної гідності;

- удосконалення педагогічних форм і методів навчання молоді основам військової справи на основі народної педагогіки;

 - узгодження дій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування усіх рівнів щодо цілеспрямованої підготовки молоді до захисту Вітчизни, виховання на патріотичних, історичних та бойових традиціях українського народу;

- створення системи взаємодії з громадськими організаціями патріотичного спрямування;

- підготовка допризовної молоді з основ надання домедичної допомоги.

З огляду на все викладене в проекті, Україні потрібні захисники, бо йде війна. Тому вже зі школи в Кременчуці будуть готувати тих, хто душу й тіло покладе за свою країну. Це вже не тіток оголених роздивлятися.

Влада не може вирішити війну, влада готує патріотів. Хоча з іншого боку – землі Кременчука, дякуючи Богу, давно не торкалася війна. Тож маємо надію, що це горе омине наше місто і ми зможемо подолати агресора, але історія показує, що готовим треба бути до всього. І якщо війна приходить, діти також повинні вміти виживати під час бойових дій. А війна чомусь завжди неочікувана, навіть якщо її чекали.

Тож кожен з батьків має самостійно розуміти, чи правильним є курс на тренування військового гарту в дітей та молоді. Чи, може, правильніше було б  лишити право на  виховання армії?

Інше, що в цій справі викликає запитання, - це саме формулювання титульної нації, від чого всі політологи й не тільки плачуть. І прикро, що розуму нашим градоначальникам у цій справі не вистачило. Натомість їм вистачило хисту вкласти гроші під майбутній дерибан, коли без жодного конкурсу визначено, хто й скільки коштів платників податків витратить.

Діти будуть займатися таким переліком плану заходів:

1. Урочистий захід до Дня українського добровольця

 

2. Урочистий захід до Дня захисника України, до Дня українського козацтва

 

3. Урочистий захід до Дня гідності та свободи

 

4. Відзначення річниці початку Євромайдану

 

5. Відвідування пересувної виставки присвяченої подіям в АТО в закладах освіти міста

 

6. Підготовка та проведення військово-спортивної гри  “Патріот” серед загальноосвітніх навчальних закладів міста Кременчука з допризовною молоддю з нагоди відзначення чергових річниць визволення від фашистських загарбників та заснування міста.

 

7. Ознайомчі відвідування учнями ЗНЗ військових частин та частин Нацгвардії

 

8. Проведення міської Асамблеї юних дипломатів «Україна – моя країна»

 

9. Проведення міського та участь в обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”)

 

10. Придбання спорядження, необхідного для проведення міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”)

 

11. Підготовка та проведення  міського фестивалю-конкурсу патріотичної пісні “Про подвиги, про доблесть та звитягу” з нагоди відзначення чергових річниць визволення України від фашистських загарбників.

 

12. Проведення міської естафети «Для козака понад усе честь, слава і козацька справа»

 

13. Обладнання кабінетів предмету «Захист Вітчизни»

 

14. Обладнання кімнат зберігання зброї в опорних навчальних закладах (ЗНЗ №4,6,25,31)

 

15. Збільшення кількості годин на вивчення предмету «Захист Вітчизни» до 2 годин на тиждень за рахунок варіативної частини навчального плану

 

16. Проведення у загальноосвітніх навчальних закладах міста по закінченню вивчення предмета «Захист Вітчизни» військово-польових зборів

 

17. Проведення спортивного свята «Козацькі забави»; міського етапу Всеукраїнського фестивалю «Козацькі розваги»; змагань з паркового орієнтування «Шляхами козаків»; спортивно заходу «Козацькі ігри»

 

18. Забезпечення навчальних закладів спортивним інвентарем

 

19. Проведення змагань допризовників

 

20. Введення у загальноосвітніх навчальних закладах міста Кременчука години для організації роботи секції загально фізичної підготовки із розрахунку не менше 4 тижневих години на кожного учителя фізичної культури

 

21. Проект «Відродження нації»

 

22. Молодіжна патріотична платформа

 

23. Система заходів популяризації родинного виховання «Затишок сімейного кола»

 

24. Заходи народознавчого характеру та популяризація народних традицій

 

25. Проведення роз’яснювальна-навчальних заходів на базі «Вісника Кременчука», та за участі журналістів, які висвітлюють теми АТО.

 

26. Перегляди фільмів (трансляції в ЗОШ), знятих за участі журналістів «Вісника Кременчука» в зоні проведення АТО.

 

27. Проведення літературних конкурсів, на теми: «Моя Україна», «Кременчук – місто героїв», «Місто патріотів», «Народження України», «Схід і захід разом», «Єднання – сила України» і т.д.

 

28. Проведення підписної кампанії газети газети «Вісник Кременчука»             (1 ЗОШ – 10 примірників)

 

29. Проведення (1 раз на місяць, або 1 раз на два місяці) факультативні «столи інформаційно-патріотичного розвитку» у ЗОШ.

 

30. Розміщення у виданні «Вісник Кременчука» матеріалів національно-патріотичного характеру. свідомості України, особливо дітей і молоді.

 
 

31. Військово-польові збори клубу юних десантників «Гвардія»

 

32. Спартакіада з багатоборства, присвячена Дню визволення міста та Дню захисника України  «Зростаємо мужніми»

 

33. 3-денний скаутський військово-патріотичний табір

 

34. Проведення тематичних семінарів, лекцій, круглих столів у загальноосвітніх закладах міста

 

35. Проведення конкурсів, тренінгів, інтелектуальних змагань тощо на краще володіння правовими знаннями

 

36. Організація та проведення конкурсу на формулювання та обґрунтування кращого проекту Національної ідеї України

 

37. Річниця вшану-вання учасників Битви під Крутами на місці подій (поїздка)

 

38. Поїздка в Чигирин, Суботів та Холодний Яр з метою донесенняісторичноїправдипро визвольнуборотьбуукраїнців

 

Докладно про це:

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2897 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3370 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3817 0