Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Нова петиція. Кременчужани хочуть «Громадський бюджет». А що тоді розпилювати нашим чиновникам ?

Олександр Курилов 09 лютого 2016 14:03 1162 0

Небайдужі громадяни нашого міста пропонують меру Кременчука Віталію Малецькому змінити свої підходи до формування міського бюджету та його витрат і залучити для такого мешканців.

 

 

Загалом, такий підхід є традиційним для європейських міст, але для Кременчука, де все вирішується у вузькому колі наших чиновників, – така ініціатива як сніг на голову.

Бо проблема, яка в такому випадку постає перед градоначальниками, називається так: а хто «освоюватиме» кошти?

«Пропоную розглянути на сесії та внести до бюджету міста Кременчука видатки на програму «Громадський бюджет»  - покращення взаємодії "влада"-"громада", залучаючи мешканців до розподілу коштів міського бюджету.

Процес громадського бюджету виглядає так:

1) На першому етапі проходить обговорення наявних проблем та можливих шляхів використання грошей, визначаються пріоритетні напрямки. До цього процесу залучається якомога більша кількість мешканців.

2) На другому етапі відсіюються явно нереалістичні пропозиції.

3) На останньому етапі загальним голосуванням (через Інтернет, наприклад) серед запропонованих проектів обираються найкращі і між ними розподіляється фінансування», - пише у своїй петиції громадський активіст Євген Перевезенцев.

Наскільки реалістична така пропозиція взагалі?

Загалом міський бюджет уже прийнято й для втілення в життя цієї новації потрібно внести  зміни в депутатські рішення.

Це – справа реальна, залишок вільних коштів у міськвиконкомі достатній для десяти таких громадських бюджетів, от тільки немає  відповіді на головне запитання: яка з фірм і якого нашого градоначальника в цьому випадку освоюватиме кошти?

Про що слід додати – сьогодні на сайті Кременчуцької міської ради громадяни підписують 29 різних петицій. З того, що було підписано людьми  раніше, а мова про п’ять таких, шанси на втілення в життя є лише в однієї з них – про встановлення світлофора поряд із зупинкою "Вул.  А Ковальова". Його встановлять, бо це було заплановано раніше.

Решта петицій, зразка «позбавити міського голову Кременчука премії за незадовільну роботу» чи «здешевити вартість проїзду в маршрутках»,  у міськвиконкомі вже отримали попередні відмови, які ще не оголосили офіційно.

 

 

 

 

 

 

Теги: Політика КременчукаБюджет КременчукаЕкономіка Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

ПРОГРАМА ТЕЛЕПЕРЕДАЧ НА 29 ЛИПНЯ 72 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 966 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1673 0