Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Нова хвиля мобілізації або служба за контрактом. Вибір є

Андрій Рубан 25 грудня 2015 12:53 4052 0

Нова хвиля мобілізації або служба за контрактом

25 грудня у Кременчуцькому міському військовому комісаріаті відбулася прес-конференція з приводу проблеми чисельності військовослужбовців у ЗСУ. Зустріч з пресою та офіцерами військової частини пп. В2749 (5-та БТГр 81-ї окремої аеромобільної бригади) провів старший офіцер відділення комплектування Кременчуцького ОМВК капітан Мирослав Волков. У ході спілкування з пресою офіцери неодноразово наголошували на те, що чекають патріотів на контрактну службу.

Незабаром закінчується термін служби військовослужбовців 4-ї найбільшої хвилі мобілізації. Відомо що в січні-березні цього року військову форму на себе одягли близько 50 тисяч українців, які вступили до лав Збройних Сил України. На сьогоднішній день це майже п’ята частина армії нашої країни. Тож уже на початку 2016 року ті військові, які були мобілізовані рік тому, будуть демобілізовані, за винятком тих, хто залишиться на контрактній службі в ЗСУ. Саме ця проблема може стати приводом для оголошення чергової, 7-ї хвилі мобілізації.

 

прес-конференція в кременчуцькому військоматі

Як нам повідомили у Кременчуцькому міському військовому комісаріаті, таке рішення Верховний Головнокомандуючий Збройних Сил, Президент України Петро Порошенко поки що не прийняв.

- Проблема їх заміни у військових частинах має державне значення, адже від цього залежить боєздатність наших Збройних Сил і безпека кнаїни, - розповів офіцер військової частини 5-ї батальйонно-тактичної групи 81 окремої аеромобільної бригади майор Віктор Крук (відомий кременчуцький журналіст. – Авт.).

 

Віктор Крук до останнього часу працював журналістом у Кременчуці

За словами Віктора Михайловича, їхній підрозділ було створено майже рік тому – 31 грудня. Місцем формування частини було визначено Кременчук. Від того і назва пішла 5-ї батальйонно-тактичної група “Кремінь” Високомобільних десантних військ (ВДВ) Збройних Сил України. До її складу увійшли військовослужбовці, які були мобілізовані в рамках 4-ї хвилі мобілізації. З червня 2015 року десантники захищають нашу країну на Сході, в зоні проведення АТО. Зараз 5-та БТГр “Кремінь” виконує бойові завдання з утримання лінії оборони на рубежі зіткнення з російсько-терористичними незаконними військовими формуваннями. Віктор Крук закликає патріотів Кременчука, які хочуть захищати Україну, приєднуватися до їхнього десантного підрозділу.

- Ми чекає вмотивованих патріотів. Нам потрібно декілька сот чоловіків і жінок, які пройдуть відбір та служитимуть за контрактом у 5-тій БТГр 81 окремої аеромобільної бригади, - зауважив кременчуцький журналіст, а нині військовослужбовець Збройних Сил України майор Віктор Крук.

За його словами,  в армії зараз майже немає проблем із забезпеченням військових. Заробітна плата виплачується вчасно, солдати одягнені та взуті. Для прикладу навів зарплату командира відділення, молодшого сержанта:  3 роки вислуги, служба у ВДВ в зоні АТО. З урахуванням посадового окладу, звання, надбавку за вислугу років та інше цей військовий отримує 4350 грн. Плюс до цієї суми додається винагорода за участь в АТО (100 відстотків). Тож загалом молодший сержант, який служить в АТО, отримує 8701 грн., а це чимала сума, - зазначив Віктор Крук.

За словами старшого офіцера відділення комплектування Кременчуцького ОМВК капітана Мирослав Волкова, зараз на строкову службу призиватимуть лише з 20 років, згідно з наказом Президента України.

- Фактично чоловіки з 18 років можуть не чекати призовного віку, а прийти у військкомат і записатися на контрактну службу. Контрактник сам має право вибрати, в якому роді військ служити, - зазначив капітан Волков.

 

Капітан Мирослав Волков

Тож у військкоматі  чекають усіх охочих служити в армії і говорять, що, ймовірно, заробітна плата виросте до 7 тис. грн. без урахування доплати за участь в АТО. Хто знає, якщо бажаючих служити за контрактом буде в Україні вдосталь, то, може, і не будуть оголошувати 7 хвилю мобілізації.

фото : Андрій Рубан

Теги: МобілізаціяПідтримка оборониАТО

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

ПРОГРАМА ТЕЛЕПЕРЕДАЧ НА 29 ЛИПНЯ 72 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 966 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1673 0