Новини з 1996 року

Нові умови для тих, хто хоче купити квартиру за програмою Доступне житло

Альбіна Козлова 12 жовтня 2018 17:05 1003 0

Сьогодні, 12 жовтня, Кабінет Міністрів затвердив нові умови державної програми "Доступне житло": квартиру можна обирати самостійно, але відтепер є обмеження щодо кількості квадратних метрів.

Про зміни повідомив віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко. За умовами програми доступного житла держава компенсуватиме 30% вартості. Половину вартості житла будуть відшкодовувати лише учасникам бойових дій на сході та вимушеним переселенцям.

"Ми конкретно обмежуємо кількість квадратних метрів, які можуть бути придбані, відповідно до кількості членів сім’ї, яка подала заяву. Ми прибираємо можливість продажу протягом трьох років такого житла. Ми прибрали питання квартирного обліку. Ну і також ті питання, які стосуються проблеми справедливого обсягу розподілу між регіонами – згідно з кількістю населення, а не за кількістю поданих заяв", - пояснив зміни Геннадій Зубко.

Програму "Доступне житло" відновили минулого року, розповів голова правління Держмолодьжитла Сергій Комнатний. За його словами, один із головних плюсів нових правил - тепер відбирати житло учасники програми будуть самостійно. Раніше цим опікувалася міжвідомча комісія Мінрегіону. 

"Якщо до вчорашнього дня можна було інвестувати лише в будівництво, то сьогодні і в готові, введені вже в експлуатацію об’єкти, - порівняв Комнатний. - Якщо раніше не обмежувалася вартість, то на сьогоднішній день є лише категорії доступного економічного житла. У постанові визначена гранична вартість".

За словами голови правління Держмолодьжитла Комнатного, за 8 місяців поточного року житлом забезпечили понад 330 родин. Станом на кінець минулого тижня 8,5 тис. громадян зареєструвалися для участі в цій програмі в усіх регіонах України. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись