Новини з 1996 року

Нові тарифи: одних – у раби, інших – у гроби!

Валерія Макряшина 02 листопад 2017 12:12 1089 0

Як ви ставитеся до нещодавнього підвищення в Кременчуці тарифів на гарячу воду та тепло? З таким запитанням журналіст «Програми плюс» вийшов на вулиці міста.

Яна, молодиця у декретній відпустці: 

«Особисто мені стикатися з оплатою комунальних послуг не доводиться: разом з маленькою донькою мешкаю поруч із батьками чоловіка, які звалили цей тягар на свої плечі. Однак щоразу бачу (а останнього місяця тим більше!) їхню розгубленість перед поточним платежем – тарифи на гарячу воду та опалення зросли до не підйомного пересічному громадянину рівня. І це при тому, що в нашій квартирі – холоднеча: із трьох кімнат батареї ледь гріють лише в одній. Свекор насилу додзвонився до 1563, там сказали, що таких «мерзляків» у них – сотні. Мовляв, було б краще нагадати сусідам зверху спустити повітря з опалювальної системи. Хіба це не є обов’язком слюсарів-сантехніків ЖЕДа?! Я – не спеціаліст, але підозрюю, що справа не в «повітряній пробці», а в незаконному монтажі в сусідніх квартирах додаткових батарей, які порушують баланс системи опалення. Встановлення ж загального будинкового лічильника тепла взагалі призвело до нонсенсу – господарям «холодних» квартир доводиться платити «за того дядю». Тож вважаю, що перш ніж підвищувати тарифи на тепло, меру міста Малецькому слід було б перевірити та налагодити механізм його постачання до кожної з квартир житлового фонду – можливо, тоді в споживачів і не виникало б нарікань на необґрунтоване підвищення тарифів!

 

Олена Вадимівна, вдова чорнобильця:

«Що то за міський голова, який пішов на поводі в монополістів і дозволив їм по-варварськи підвищити тарифи на тепло та гарячу воду для населення?! Здавалося б, мені не слід скаржитися – у квартирі зараз навіть жарко, але віддавати за комуналку всю свою мізерну пенсію... Нехай тому Малецькому відсохне, прости, Господи, рука, яка підписувала таке антинародне розпорядження! Недарма ж Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив під час перебування в Горішніх Плавнях, що підвищення тарифів на гарячу воду та тепло в Кременчуці необґрунтоване, оскільки ціна на газ не збільшилася, і пообіцяв неодмінно розібратися з цим питанням.

 

Борис Петрович, працівник Кременчуцького залізничного вузла Південної залізниці:

«До підвищення тарифів на гарячу воду та тепло ставлюся негативно. Оскільки вважаю, що вартість таких послуг не збалансована з реальними витратами підприємства-постачальника на виробництво тепла та гарячої води. Відомо, що основним завданням Кременчуцької ТЕЦ є виробництво електроенергії. І тепло, яке подається нею «Полтаваобленерго» після охолодження котлів турбінних генераторів, є дармовим теплом – при плюсовій температурі повітря воно пропускається через градирню, а взимку такою градирнею служать системи опалення будинків, тобто батареї в наших квартирах.

Щодо іншого чинника – гарячої води, то є багато технологічних втрат її початкового об’єму, поки вона дійде з центральної насосної до лічильників наших квартир. І щоб завуалювати свою бездіяльність у ремонті чи оновленні магістральних трубопроводів, постачальник намагається компенсувати різницю між реальними втратами гарячої води та показниками лічильників споживачів підвищенням тарифів.

Непрямим надавачем згаданих послуг є «Житлорембудсервіс» - керуюча компанія, яка має забезпечувати подачу тепла та гарячої води з магістральних вузлів безпосередньо до наших осель і яка, на мою думку, витрачає на обслуговування будинків набагато менше коштів, ніж закладено в ексвитратах - із їх одинадцяти-дванадцяти пунктів реально виконуються один-два. Але дізнатися, на що конкретно витрачалися сплачені мешканцями кошти, нереально.

Виходячи зі сказаного, вважаю, що на тлі незадовільної роботи наших комунальних - і не тільки! – підприємств та організацій усі комунальні послуги не відповідають реальним на них витратам. А також можливостям їх оплати соціально незахищеними громадянами, які отримують низькі зарплати та пенсії. Підвищенню тарифів на гарячу воду та тепло – наше категоричне «ні»!

Дмитро Іванович, колишній посадовець міської комунальної сфери (телефоном):

«Якщо говорити чесно, то підвищення міською владою тарифів на гарячу воду й тепло суперечить заявам Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана: «Тарифи в країні не повинні підвищуватися!» та Президента Петра Порошенка: «Для українського народу настав час відпускати ремінці, які штучно затягнув людям Яценюк!» Враховуючи ж те, що Кременчук є найдорожчим містом у Полтавській області (за цінами на продукти харчування, на ліки та стаціонарне лікування, завищені експлуатаційні витрати на утримання житлового фонду, на проїзд приватним пасажирським транспортом, алкогольні напої та тютюн тощо) хвацькі та безпардонні дії очолюваного паном Малецьким депутатського корпусу просто не піддаються людському розумінню – що ж то за інститут влади, який не спроможний захистити свій електорат від свавілля приватних компаній?!

 

Сергій, працівник вищого навчального закладу:

«До рішення міськради щодо підвищення тарифів на гарячу воду й тепло, яке  здуру ініціював наш недалекий мер Віталій Малецький, ставлюся дуже негативно. Оскільки з тією мінімальною зарплатою (хто менше, хто – на копійки більше!), яку отримує більша частина працюючих кременчужан, і з такими тарифами ніяка субсидія не врятує. Бо вже зараз придбати для сім’ї щось суттєве – проблематично. І щоб остаточно не позбавити дітей найбажаніших - нехай і найдешевших! - солодощів, доводиться на всьому економити та шукати якісь «шабашки»! Здається, своїми невиправданими сучасністю діями влада провокує земляків на черговий соціальний вибух».

Ірина, найманий продавець з вищою освітою, яка посоромилася фотографуватися без належного жіночого макіяжу:

«Я проживаю в приватному секторі, тому ваше запитання мене нібито не стосується. Однак мої покупці, навіть приїжджі, говорять, що в Кременчуці комунальні тарифи, зокрема, розцінки на гарячу воду й тепло, вищі, ніж у Києві! Хоча зарплати в столиці на порядок більші за кременчуцькі. Враховуючи ж те, що пенсії підвищили незрозуміло як – без належної та відпрацьованої роками закономірності, а також не враховуючи співвідношення до неї прибутків людей, левова частина нинішніх пенсіонерів і так перебиваються з хліба на воду. А тут ще й нові тарифи!

Як сказав один із відвідувачів торговельної точки, де я працюю, «за умовами сучасної української політики, одних - у раби, інших – у гроби!» Здається, це – реалії сьогодення!»                    

 

               

Юрій Сіора

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1378 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2369 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2992 0