Новини з 1996 року

Нові правила в'їзду в ЄС: як заповнювати анкету і за що доведеться заплатити

pplus 17 травня 2018 07:59 175 0

Нововведення в системі в'їзду з безвізовим режимом у країни Шенгену повинно вберегти мандрівників від зайвих витрат.

Євросоюз вводить нову систему контролю на своїх кордонах: за безвізовий в'їзд у ЄС доведеться заплатити 7 євро, а також заповнити спеціальну анкету.

7 євро – це приблизно 220 гривень і саме стільки коштує анкета, яку необхідно буде заповнити перед поїздкою до країн Шенгенської зони. В анкеті, крім паспортних даних, потрібно вказати мету поїздки, а також те, чи бувала людина, яка в'їжджає в зону Шенгену, в країнах, де вирують епідемії або недавно траплялися терористичні атаки.

Але навіть якщо на якесь із цих запитань відповідь буде позитивною – у в'їзді не відмовлять, запевняють у Єврокомісії. А ось якщо після попередніх подорожей залишився хоча б один неоплачений штраф за парковку або перевищення швидкості, мандрівника можуть не пустити в ЄС, поки борг не буде погашений.

"Євросоюз ретельно перевіряє тих, хто звертається за візою. Але контролю за тими, хто в'їжджає за безвізовим режимом, немає. А це громадяни 60 країн. Тому ми і впроваджуємо систему авторизації. Перевірка буде дуже простою і займе всього кілька хвилин. Якщо людина отримала відмову, наприклад, за станом здоров'я, то як тільки вона одужає, може повторно звертатися за дозволом на в'їзд", – пояснив прес-секретар Європейської Комісії з питань міграції та внутрішньої політики Тове Ернст.

У Єврокомісії запевняють, що перевірка даних на кордоні займе лише кілька хвилин. Якщо знайдуть неточності в написанні прізвища в анкеті й паспорті або якщо в документах не співпаде дата народження, прикордонники можуть вимагати від туриста додаткову інформацію.

Із запуском нової системи відмов у в'їзді українським туристам не побільшає, впевнений посол України при ЄС Микола Точицький, навпаки, система повинна вберегти мандрівників від зайвих витрат.

"Коли ти вже купив квиток, прилетів у будь-яку столицю членів держав Шенгену, а в тебе те чи інше не збігається з інформацією, яка була надана в документі, ти – небажана особа. У нас кирилиця, тут латиниця, і бувають похибки. Тому це навіть більше для зручності тих, хто подорожує. Тому на три роки ти будеш спокійний, що в тебе все гаразд і ти можеш спокійно подорожувати", – розповів Микола Точицький.

Заповнювати анкету потрібно буде раз на три роки, тому сума збору за анкету виходить незначною. Та й сама система, якщо і запрацює, то не раніше, ніж у 2021 році.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись