Новини з 1996 року

Нові правила оплати за електроенергію: як розібратися і не стати жертвою шахраїв

Ксенія Омельченко 28 січня 2019 13:30 3078 0

У результаті реформування енергоринку України споживачі отримали право обирати, в кого і за якими цінами купувати електроенергію.

Якщо раніше всі категорії споживачів розраховувалися за електроенергію централізовано з місцевими обленерго, то тепер процес розподілу та постачання електроенергії  відокремлений у два незалежні один від одного види діяльності.

На ринок електроенергії виходять оператори системи розподілу (власники мереж — обленерго) та постачальники (це і компанії створені на базі обленерго, й інші фірми, які отримали відповідні ліцензії).

 

Хто має право на вибір електропостачальника?

Право обирати електропостачальника мають усі. 

Але ЗОБОВ’ЯЗАНІ обрати постачальника ті споживачі, які не підпадають під визначення універсальної послуги, тобто їх договірна потужність перевищує 150 кВт.

ПАТ “Полтаваобленерго” вже розповсюдило в Кременчуці інформаційне повідомлення та заяву-приєднання до умов договору про постачання електричної енергії постачальником ТОВ "Полтаваенергозбут".

У повідомленні зазначається, що ТОВ "Полтаваенергозбут" було створено обленерго для виконання функції постачальника універсальних послуг.

Тепер саме це товариство для кременчужан є постачальником "останньої надії". Тобто якщо містяни надалі продовжуватимуть споживання електроенергії та сплачуватимуть рахунки, вони автоматично укладуть угоди саме з ТОВ "Полтаваенергозбут".

Крім цього товариства, станом на кінець січня 2019 року Договір постачальника про надання послуг з розподілу електричної енергії з оператором системи розподілу ПАТ “Полтаваобленерго” уклали ще 59 електропостачальників.
 

Однак треба пам'ятати, що шахраї можуть скористатися необізнаністю споживачів і надмірним бажанням зекономити.

Проблема вибору постачальника є однією з найбільш істотних, яка постає перед споживачем та повністю лягає на його плечі. Оскільки на ринку з’являється багато постачальників і всі вони різні за принципами роботи, від правильного вибору залежатиме, чи буде у Вас електроенергія.

Перш ніж зробити вибір, необхідно зібрати максимально повну інформацію про потенційного постачальника. Пам’ятайте, що основний критерій вибору – це надійність і наявність у майбутнього партнера достатнього ресурсу для роботи в ринкових умовах.

Добросовісні постачальники не мають можливості встановлювати тарифи нижчі, ніж вартість закупівлі електроенергії на ринку.

Також врахуйте, що отримання електроенергії з мереж оператора системи розподілу неможливе до того часу, поки сам споживач чи обраний постачальник не здійснить попередню оплату за розподіл електроенергії.

Тож за вигідними, на перший погляд, ціновими пропозиціями може приховуватися великий ризик, що діяльність заявленого постачальника швидко припиниться, як і розпочалася.

Це принцип фінансової піраміди. Недобросовісний постачальник може заманювати низькими цінами та збирати кошти в споживачів, далі перекриватиме закупівлі одних клієнтів за рахунок інших. А коли компанія назбирає максимум коштів споживачів — просто зникне.

І це не лише застереження. Адже в сусідніх країнах, зокрема в Польщі, такі ситуації на початку реформування енергетики траплялися неодноразово.

Шахраї можуть скористатися необізнаністю споживачів і надмірним бажанням зекономити. Тож, обираючи постачальника, необхідно ретельно дослідити його репутацію і досвід.
 

Що робити, якщо постачальник не виконує свої обов’язки?

Якщо Ваш постачальник виявився недобросовісним і не надає обіцяні послуги, Ви можете змінити його. Але будьмо свідомі того, що процес укладання-розірвання будь-яких  договорів дуже часто затягується.

Тому до вибору електропостачальника потрібно відразу ж підходити ретельно, розсудливо і з холодним розумом.

Також зверніть увагу на важливість вчасного розрахунку за розподіл електроенергії з оператором системи розподілу. Адже заборгованість за надані послуги з розподілу (передачі) електричної енергії відповідно до умов договору з оператором системи є підставою для припинення електропостачання.
 

Що буде, якщо вчасно не обрати постачальника?

Не радимо зволікати з вибором постачальника, тому що від постачальника "останньої надії" споживач може отримувати електроенергію лише 90 днів.

Якщо за цей час споживач не обере собі іншого постачальника або не укладе договір хоча б з ТОВ "Полтаваенергозбут", його очікує припинення електропостачання.

Додамо лише, що тариф для інших постачальників електроенергії є значно дешевшим, ніж тариф для постачальника "останньої надії". Та всі знають, що дешево - не завжди надійно.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 25 0
Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 522 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 995 0