Новини з 1996 року

Нові правила нарахування монетизації пільг з оплати ЖКГ: що варто знати кременчужанам

Людмила Скачко 18 вересня 2019 11:35 935 0

Уже з 1 жовтня поточного року пільги на оплату житлово-комунальних послуг будуть надаватися у грошовій формі. Таку постанову прийняв Кабмін 17 квітня 2019 року № 373 "Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі".

Незмінним залишиться розмір пільг, визначений законодавством відповідно до статусу пільговика, але зміниться сам механізм оплати послуг з урахуванням наданої пільги.

Особи з інвалідністю внаслідок війни мають право на 100% знижки з оплати ЖКГ, учасники бойових дій – 75%, учасники війни та члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни – 50%, у межах соціальних нормативів.

У жовтні ці пільги будуть автоматично нараховуватися управлінням соцзахисту населення у грошовій безготівковій формі.

Суми пільг будуть перераховуватися через АТ "Ощадбанк" до 18 числа наступного місяця на рахунки надавачів послуг.

Спочатку перерахування коштів проводитиметься за отримані послуги теплопостачання, газо- або електропостачання на опалення. Далі в такій послідовності:

- за послуги постачання гарячої води;

- централізоване водопостачання;

 - водовідведення;

- постачання електричної енергії;

- природного газу;

- поводження з побутовими відходами та послуги з управління багатоквартирним будинком;

- внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.

Протягом доби після перерахування коштів на рахунки надавачів послуг АТ "Ощадбанк" направить пільговикам смс-повідомлення із зазначенням суми, яку необхідно сплатити пільговику за кожним видом послуги з урахуванням суми перерахованої пільги. Також уся інформація про суму перерахованих пільг та суму до сплати буде відображена в квитанціях організацій-надавачів послуг.

Пільговикам необхідно сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої надавачам послуг.

А також, як повідомляє департамент соціального захисту населення облдержадміністрації, у зв’язку з нововведеннями та з метою інформування пільговиків про проведені розрахунки за надані послуги спеціалісти територіальних управлінь соціального захисту населення проводять роботу щодо внесення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про номери мобільних телефонів пільговиків.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук разом з усією Україною згадав героїв, які виганяли нацистських загарбників. ФОТОрепортаж 179 0
Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 342 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 688 0