Новини з 1996 року

Нові ДБН щодо інклюзивності запрацюють з 1 квітня. Що зміниться?

Альбіна Козлова 24 січня 2019 10:40 347 0

З 1 квітня цього року почнуть діяти нові Державні будівельні норми щодо інклюзивності. Їх опублікували 29 грудня минулого року на сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ. У Полтавській ОДА пояснили зміни та розповіли, як діятимуть деякі з нових ДБН.

Нові норми «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» прийняті для створення безбар’єрного простору для маломобільних груп населення. Заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе назвав їх «революційними» в контексті інклюзивності.

Нові ДБН обов’язкові для виконання архітекторами, будівельниками та проектантами. Вони містять 100 змін для безпеки та комфорту людей з інвалідністю, з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності. Також для людей похилого віку, батьків з маленькими дітьми та вагітних жінок.

Тепер усі будівлі та необхідна інфраструктура проектуватимуться з елементами доступності. Обов’язковими стануть пандуси, спеціальні підіймачі для людей з порушеннями опорно-рухового апарату. 

Облаштовуватимуть також тактильні та візуальні елементи. Наприклад, тактильну підлогову плитку, інформаційні таблиці зі шрифтом Брайля, аудіопокажчики.

Проектуватимуть візуальне інформування, дублюватимуть важливу звукову інформацію текстами. Організовуватимуть і сурдопереклад. Для людей з порушеннями слуху використовуватимуть системи звукопідсилення.

"Нові норми стосуються не тільки людей з інвалідністю. Вони розраховані і для вагітних, і для людей з маленькими дітьми. Ці зміни необхідні для сучасного будівництва та розвитку міст і областей", - стверджує голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

До прийняття нових будівельних норм більшість ресторанів та кафе були недоступні для людей з інвалідністю. Зараз же з новим ДБН «В. 2.20-40.2018» заклади харчування повинні облаштовувати безбар’єрний простір.

Це стосується безперешкодного доступу до будівель, облаштування доступних зон обслуговування, відстані між столиками, туалетних кімнат.

На різних спортивних матчах навряд чи помітиш серед уболівальників багато людей з інвалідністю. Але кожен має право спостерігати та вболівати за своїх фаворитів на спортивному стадіоні. Тепер така можливість відкрита завдяки новим ДБН. Спортивні заклади проектуватимуться, враховуючи потреби людей з інвалідністю. 

Відповідно до прийнятих 2006-го ДБН про «Доступність будівель і споруд для маломобільних груп», проектанти не облаштовували номери для людей з інвалідністю. Їм було важко потрапити в будь-який готель. 

За новими нормами не менше 10% місць у готелях будуть безбар’єрними. З цими нормами підвищиться як рівень обслуговування, так і доступність готелів для людей з інвалідністю.

"Звичайно, нове будівництво не може існувати без нових сучасних норм. Тим більше, коли ми говоримо про доступність та комфорт для людей з інвалідністю. Всі люди рівні й повинні знаходитись в однаково комфортних умовах", - говорить директор Департаменту будівництва, містобудування, архітектури та ЖКГ ПОДА Тимофій Голбан.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1265 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1929 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2465 0