Новини з 1996 року

Незвичайні причини алергії

pplus 17 квітня 2018 07:54 224 0

Перші симптоми полінозу - чутливості до пилку рослин у алергіків, за прогнозами медиків, почнуть проявлятися з середини квітня.

Найчастіше реакцію викликає пилок берези, ліщини, вільхи. Але зустрічаються й рідкісні види алергії.

Холод

Є кілька форм алергічних реакцій, які спричиняє низька температура. Найпоширенішим видом є холодова кропив'янка. Після контакту з водою або повітрям шкіра - найчастіше обличчя, шия, кисті рук, вушні раковини - починає сильно боліти або свербіти. Точний діагноз поставить лікар-алерголог. Визначити його допоможе холодовий тест і аналіз крові. При алергії на холод необхідно максимально закривати тіло, щільно застібати одяг, наносити на обличчя й руки захисний крем, приймати антигістамінні препарати, а також проводити загартовування.

Сонце

Алергія на сонце - досить рідкісне явище. Медики класифікують її як сонячну кропив'янку. Шкіра червоніє, з'являється печіння, свербіж, набряклість. Може погіршитися і загальне самопочуття. Серед причин такої реакції на сонце - патології та хвороби, в тому числі хронічні, порушення пігментного обміну, нестача в організмі певних вітамінів, безконтрольний прийом лікарських препаратів, а також фототип шкіри. Лікувати алергію на сонце необхідно комплексно. Слід скоротити до мінімуму перебування на сонці, використовувати захисний крем, носити закритий одяг, сонцезахисні окуляри.

Вода

У чистому вигляді алергія на воду в усьому світі зустрічається вкрай рідко. Причинами можуть стати перенесені захворювання, тривале лікування певними препаратами. Експерти радять при алергічних реакціях уважно вибирати питну воду добре відфільтровану або джерельну. Контакт з водою необхідно мінімізувати, а всю домашню роботу слід виконувати в захисних рукавичках.

Стрес

Причиною алергічних реакцій може стати сильний стрес. Це так звана нервова алергія. Її викликають сильні стреси, перенапруження, стан депресії. По суті відбувається збій у роботі організму, викликаючи патологію імунної системи. Алерген відсутній, а симптоми захворювання у вигляді дрібного висипу, почервоніння, лущення є. Фахівці називають такий стан псевдоалергія.

Кава

Натуральні кавові зерна містять хлорогенову кислоту. Це одна з причин алергічної реакції. Спровокувати її можуть хронічні захворювання, наприклад, порушення роботи шлунково-кишкового тракту. При алергії на каву варто звертати увагу на продукти і напої зі схожим складом: шоколад, енергетичні й газовані напої, а також лікарські препарати. Не радять фахівці пити зелений чай. А ось хорошою альтернативою може стати мелений цикорій.

Техніка

Є алергія і на комп'ютери, а точніше - деталі: для вогнетривкого захисту на деякі з них наносять спеціальний хімічний реагент. Правда, з часом він випаровується. Є версія, що "провокатором" є звичайний пил, який накопичується на комп'ютері, робочому столі. В особливо чутливих людей з ослабленим імунітетом якраз і можуть проявитися алергічні реакції у вигляді закладеного носа, нежитю, шкірного висипу.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись