Новини з 1996 року

Незаконна забудова берегів Дніпра в Кременчуці. Епізод 1. Хатинка Юрія Шаповалова: шлейф судів та дитячий садок

Андрій Михайленко 10 липня 2015 17:04 1618 0

Учора представники  кременчуцького осередку Радикальної партії  Ляшка організували  для представників ЗМІ екскурсію на Дніпрі, щоб показати приклади незаконної забудови прибережно-захисної  зони річки. В ході вказаної екскурсії  очільник радикалів пан Дмитро Кавунник порекомендував журналістам звернути увагу на будиночки біля Нібулону, один із яких сховався на пагорбі за гілками дерев поряд із територією колишнього силікатного заводу.

Як повідомили, файний  будиночок із оциліндрованої колоди належить нашому народному депутату України  Юрію Шаповалову. 

Після  закінчення екскурсії  спіймали себе на думці, що необхідно досконало зібрати увесь масив інформації про забудову Дніпра, щоб відповісти на всі питання, які можуть виникати.  Вирішили розпочати з вулиці Флотської, 10, там, де, власне, й примостився наш будиночок на пагорбі. 

 

 

Про все по порядку.

Отже, через  Публічну кадастрову карту України неважко віднайти те місце, де знаходиться хатинка. Сайт одразу нам покаже, що ділянка має кадастровий номер  5310436500:10:002:0053, площа складає 1,2817 га. Наша діляночка землі перебуває у комунальній власності. Інакше й не може бути, оскільки стаття 88 Водного кодексу України визначає, що прибережна захисна смуга (в нашому випадку - 100 метрів від урізу води) не може перебувати у приватній власності - лише або комунальна, або державна власність.

За інформацією виконавчого комітету Кременчуцької міської ради від  19.06.2015 року земельна ділянка із вищевказаним кадастровим номером надана в користування приватному підприємству "Апілак" для розміщення, експлуатації та обслуговування культурно-оздоровчого комплексу на підставі договору оренди землі від 20.12.2010 року, терміном дії до 20.12.2015 року.

 

ШАПОВАЛОВ - ХАЗЯЇН 

Одна справа почути від представників  Радикальної партії Ляшка  в усному вигляді інформацію про те, що хатинка на пагорбі належить Юрію Шаповалову, а зовсім інша - знайти цьому документальне підтвердження. 

Додатково слід сказати, що під час бесіди з автомобілістами гаражного кооперативу "Автолюбитель-15" (розташований по вулиці Флотській, поруч із нашою хатинкою) стало відомо про те, що пан Шаповалов дуже частий гість у приписуваному йому "маєтку" по вулиці Флотській, 10. 

При перегляді баз даних ЄДРПОУ нічого цікавого про саме підприємство (ПП "Апілак") ми не дізнались, крім того, що воно має статутний капітал аж 2 000 000 гривень.

З огляду на те, що будь-які сумнівні новобудови в Україні при  дуже великому бажанні та грошах полюбляють оформляти у приватну власність через рішення судів, ми вирішили провести пошук у  Єдиному реєстрі судових рішень. На запит "Апілак" система видала нам чималенький  масив різноманітних ухвал та рішень судів усіх інстанцій. Переглянути ці рішення та систематизувати їх виявилось клопіткою справою. 

Першою судовою справою, яка привернула до себе увагу, стало адміінстративне  провадження № 524/6831/14-а, де наше ПП "Апілак" позивається до Кременчуцької міської ради. Суть  справи полягає в тому, що підприємство хоче забрати частину території у дитячого садка № 65, що по вулиці Київській, 12 (у дворах за "німецьким будинком"), оскільки є власником недобудови (басейн з переходом до нашого дитсадка), яке було придбано, увага, у ТОВ "Фокстрот-Кременчук".

А тут усе дуже просто: заглядаємо знову до ЄДРПОУ та бачимо, що пан Шаповалов Юрій Анатолійович є власником половини статуту підприємства ТОВ "Фокстрот-Кременчук" (див. фотоальбом статті).

Вказана операція купівлі-продажу нерухомості на Київській, 12 споріднює ПП "Апілак" та ТОВ "Фокстрот-Кременчук", співвласником якого є пан Шаповалов.

Пошуки вважатимемо завершеними з тієї причини, що схема із перепродажем приватизованої комунальної нерухомості (недобудова дитсадка) своїм структурам є підстраховкою від різноманітних негараздів у вигляді рішень судів про повернення майна назад у комунвласність.

 

Фрагмент ухвали Харківського апеляційного адмінсуду від 27.01.15 року по справі № 524/6831/14-а

 

СУДОВІ ПРИСТРАСТІ НАВКОЛО ДІЛЯНКИ

Єдиний реєстр судових рішень дає можливість зрозуміти ситуацію навколо вказаної  ділянки. Рішення судів було відсортовано за датою. 

Справа № 18/2446/11: рішення Господарського суду Полтавської області від 20.10.11 року.  У цій справі  ПП "Апілак" виступає відповідачем, а позивачем - прокурор Кременчука, яких хотів, щоб вказаний вище договір оренди землі від 08.12.2010 року було розірвано, земельна ділянка була повернута громаді, а з ПП "Апілак" стягнули 84 200 грн. шкоди, завданої використанням земельної ділянки не за цільовим призначенням. 

Аналізуючи вказане рішення, можна виділити такі цікавинки:

- 07.07.2011 року старшим державним інспектором з контролю за використанням та охороною земель м. Кременчука здійснено розрахунок розміру шкоди, заподіяної внаслідок використання земельної ділянки не за цільовим призначенням, згідно з якою, розмір шкоди склав 84 200 гривень,                                                      

- із тексту рішення стає зрозуміло, що вказаний держінспектор свої претензії до ПП "Апілак" будував на занедбаному стані земельної  ділянки, а саме підприємство захищалось, посилаючись на те, що ним використовується земельна ділянка для відпочинку працівників підприємства "на лоні природи".

Підсумовуючи, слід вказати, що вказану справу ПП "Апілак" виграло, а вимоги прокурора було визнано безпідставними. 

 

Фрагмент рішення Господарського суду Полтавської області від 20.10.11 року по справі  № 18/2446/11

 

Справа № 1601/7298/2012: постанова Автозаводського районного суду від 04.09.12 року.   Виявлено два цікавих для нас факти:

- земельна ділянка по вулиці Флотській, 10 має, поміж іншим, обмеження у вигляді заборони розміщення та будівництва наземних об'єктів житлово-цивільного, промислового призначення та інших капітальних споруд, крім об'єктів транспорту та інженерних мереж, у тому числі у межах червоних ліній вулиці,

- зазначено, що спірна земельна ділянка використовується приватним підприємством "Апілак" для організації відпочинку та оздоровлення працівників вказаного підприємства, а також інших осіб, що виявили бажання відпочити. Зокрема, населення має змогу в установленому порядку рибалити на цій земельній ділянці та відпочивати. Отже, можна поїхати та посмажити шашликів у Шаповалова.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

Теги: Місцеві вибори 2015Юрій ШаповаловТаблоід КременчукаНезаконна забудова Дніпра

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись