Новини з 1996 року

Незабаром у Кременчуці з`явиться нова скульптура рідкісних голубів

Людмила Скачко 20 травня 2019 17:40 483 0

Кременчуцькі ковалі запросили ініціатора створення зеленої зони в Кременчуці зі статусом скверу імені Андрія Ізюмова та автора експозиції "Крюківського та Кременчуцького голубів" Геннадія Тертичного, щоб він ухвалив уже виготовлену скульптуру.

Голубів обирали виключно кременчуцької породи - саме тієї, яку в кінці 19 століття вивів знаменитий міський голова Андрій Ізюмов.

"На сьогодні цих справді рідкісних голубів можна побачити тільки в нашому притулку. Я є по праву спадковим фахівцем з розведення цієї породи голубів уже в 4 поколінні. Скульптура голубів вийшла досить таки непоганою", - коментує Геннадій Тертичний.

 

 

Голубів створювали так, щоб були збережені стандарти та історична приналежність породи, тому вони трохи відрізняються від початкового проекту. Ще рік тому Геннадій Тертичний передавав фотографії, листівки, марки та відео голубів ковалям. Взагалі це не окрема скульптура, а ціла композиція, що складається з фонтана, на якому і будуть встановлені ці прекрасні голуби, декоративні лавки, урни та ліхтарі. 

За словами виробників, практично всі роботи вже виконані, через кілька тижнів буде готовий і сам фонтан. 

Проект облаштування скверу розробила кременчуцька художниця Оксана Бойко, а здійснюють ці ідеї місцеві ковалі. 

Історія створення пам'ятника породі голубів "Крюківський" і "Кременчуцький", який стане своєрідною візитівкою нашого міста, бере свій початок з 2006 року, коли Геннадій Тертичний звернувся з клопотанням до місцевої влади. 

"Адже місцева порода унікальна та рідкісна, має всесвітнє визнання та втілює в собі багатовікову історію. Завдяки цим голубам Кременчук відвідують тисячі людей, і щороку їх кількість збільшується, багато гостей приїжджають саме з-за кордону", - говорить Геннадій Тертичний. 

Чоловік сподівається, що згодом містяни та гості нашого міста зможуть побачити повноцінну скульптуру "Крюківський і Кременчуцький голуби" на головній площі Придніпровського парку або у сквері Пушкіна. Адже саме тут він уже традиційно впродовж 20 років проводить виставку голубів, присвячену Дню міста. 

 

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 371 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 718 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 563 0