Новини з 1996 року

Незабаром лікарі-ФОП зможуть виписувати рецепти за програмою “Доступні ліки”

Ксенія Омельченко 01 листопад 2018 14:35 287 0

Відповідні зміни Кабінет Міністрів України ухвалив на засіданні вчора, 31 жовтня.

Найближчим часом лікарі-ФОП (фізична особа-підприємець), які одержали ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики, матимуть право виписувати рецепти на лікарські засоби, вартість яких підлягає відшкодуванню в рамках програми “Доступні ліки”.

Міністерство охорони здоров’я України ініціювало зміни до Постанови КМУ №152 “Про забезпечення доступності лікарських засобів” від 17 березня 2017 року, які ухвалив Кабінет Міністрів України.

У МОЗ зазначають також, що перелік безоплатних ліків у програмі “Доступні ліки” може зрости. Адже Уряд також ухвалив зміну, що збільшить вікно для перегляду цін препаратів фармвиробниками - з 5% до 10%.

У грудні минулого року Уряд запровадив додатковий механізм для залучення безоплатних препаратів у програму: додаткові 5 днів для перегляду цін усім виробникам, які запропонували ціни на свої препарати не вище за 5% від найнижчої вартості препарату за діючою речовиною.

Тоді нововведення дозволило збільшити перелік безоплатних ліків щонайменше на 30 препаратів.

Відтепер цю можливість матимуть усі фармвиробники, ціни на медикаменти яких не перевищують 10% від вартості найдешевшого препарату за МНН (міжнародною непатентованою назвою).    

Нагадаємо, що нині за програмою «Доступні ліки» пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та діабетом 2 типу можуть отримати 261 препарат, з них 59 — безоплатно.

Отримати ліки за рецептом від лікаря наразі можна в кожній третій аптеці в Україні.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуцькій бібліотеці пригощали гарячим глінтвейном. ФОТО 694 0
Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 756 0
У Кременчуцькій галереї - аншлаг: відкрили всеукраїнську виставку. ФОТОрепортаж 933 0