Новини з 1996 року

Незабаром Хеллоуїн. Кременчужани почали готуватися до свята. ФОТО

Валерія Макряшина 26 жовтня 2017 13:52 1076 0

Хеллоуїн у 2017-му святкуватимуть традиційно в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. В Україні це свято з кожним роком набуває все більшої популярності, зокрема через яскраві традиції. А готуватися до нього треба заздалегідь, аби все було ідеально.

Ось, наприклад, кременчужанка Алла Заможська спекла для своїх дітей кругленьке печиво із зображенням павутиння й підготувала головний символ свята - гарбуз. 

 

 

"Коли хочеш комусь подарувати радість - зроби це сам. Хеловін для дітей, півночі без сну, але ж весело. Бо хто сказав, що це має бути страшно?" - пише Алла на своїй сторінці у Facebook.

 

 

Як з’явилося свято

На території сучасних Ірландії, Шотландії та Англії проживали племена, які ділили рік на два сезони – зиму й літо.

Так, 31 жовтня був останнім днем ​​у році. Згідно з традиціями, саме в ніч з 31 жовтня на 1 листопада злі духи проникали на землю. Для того, щоб захиститися від них, було прийнято вбиратися у страшні костюми.

А в 19 столітті багато ірландців, шотландців та англійців емігрували до Нового Світу. Свято перекочувало разом з ними.

Світильник Джека

Страшний гарбуз насправді називається Світильником Джека. Саме такий ліхтар, за легендою, допоміг духам знайти шлях у чистилище. За легендою, ірландський коваль на ім'я Джек зумів двічі обдурити самого диявола і взяти з нього обіцянку відмовитися від посягання на його душу. 

Це захищало коваля від потрапляння після смерті до пекла, проте і в рай він не потрапив, і був змушений поневірятися по землі в очікуванні Судного дня. 

Свій шлях Джек висвітлював шматочком вугілля, який ховав від негоди всередині порожній гарбуза. Англійською гарбуз зі свічкою всередині так і називається - Jack-o-Lantern, що означає "ліхтар Джека".

Як святкують свято зараз 

Сьогодні з найбільшим розмахом Хелловін відзначають у США й Канаді. А справжніми столицями свята стали Нью-Йорк і Лос-Анджелес.

В Україні це свято почали відзначати зовсім недавно. Молодь вдається до нього для веселощів і тематичних вечірок.

У цей день влаштовують різні Halloween-party, конкурси на найкращий страшний костюм і прикрашають свої будинки гарбузами, павутинням, сухим листям тощо.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 329 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 693 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 542 0