Новини з 1996 року

Невдовзі кременчужани зможуть відвідати туристичний маршрут з життя Довженка на Полтавщині

Людмила Скачко 18 липня 2019 12:05 199 0

Незабаром всі бажаючі зможуть відвідати туристичний маршрут, пов’язаний із видатним українським кінорежисером, письменником та кінодраматургом Олександром Довженком.

 

 

Цей тур вирішили зробити працівники Полтавського Департаменту культури й туризму. Спочатку вони провели обстеження потенційного об’єкта культурної спадщини та організації просвітницького маршруту в селі Яреськи Шишацького району.

 

 

"Місцева жителька цього села звернулася до Департаменту і повідомила, що там є стара садиба, яка колись була побудована на місці народного театру Трощинського. В ньому колись бував Гоголь, а батько Гоголя грав ролі в різних постановках", – розповідає начальник відділу розвитку туризму, музейної справи, заступник начальника управління Департаменту культури й туризму облдержадміністрації Лілія Федорченко.

 

 

Самі ж жителі села не проти й дуже хочуть, щоб у цьому будинку зробили музей і кімнату, пов’язану з діяльністю кінорежисера Довженка, і перенести туди його речі: друкарську машинку, солом’яний бриль та багато інших речей, які збереглися. Бо нині народний музей у Яреськах розташований у кімнаті дитячого садка.

 

 

Представники місцевої влади спільно з працівниками Департаменту оглянули цей будинок та ще кілька інших об’єктів, які теж можна буде включити до туристичного маршруту. 

Також варто зауважити, що на Полтавщині режисер зняв три фільми ("Земля", "Щорс" і "Арсенал") і прожив тут близько 10 років!

Нині місцеві екскурсоводи показують туристам пам’ятники Довженку та його кіногерою Василю; хату, в якій знімав кімнату режисер; дуб, який посадила в Яреськах мама Гоголя; а також водять на Сорокалитову гору, з якої відкривається мальовничий краєвид на річку Псел.

 

 

Але в Департаменті хочуть, щоб цей маршрут став офіційним: планують створити інформаційний стенд і розвісити таблички на кожному об’єкті. Щоб навіть без екскурсовода туристи змогли самі пройти стежками Довженка.

Цікаві факти про зйомки "Землі" та життя режисера:

- майже 30 років фільм "Земля" не пускали в прокат через "контрреволюційність";

- у 1958 році стрічку визнали на кінофестивалі в Брюсселі кращим фільмом усіх часів і народів;

- Яреськи Довженку показав друг Василь Кричевський, і відтоді Олександр прославив село й рекомендував киянам купувати тут дачі;

- пам’ятник Василю – перший в Україні пам’ятник кіногерою;

- Довженко дуже любив тварин, і коли в нього пропав собака, він навіть зйомки відмінив, говорили місцеві мешканці;

- у масовках "Землі" знімалось усе село, а місцева красуня Марія навіть головну роль отримала. Платили акторам гарно, місцеві жителі казали, що за день зйомок можна було купити пару чобіт.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

«Живи, Кобзарю, в пам’яті людській»: у Кременчуці нагородили кращих читців віршів Т.Шевченка. ФОТО 100 0
Музика, яка лікує і надихає: у Кременчук завітав відомий композитор Євген Хмара. ФОТОрепортаж 150 0
І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3884 2