Новини з 1996 року

Невдале порівняння. Кандидат у Верховний Суд й депутат Ульянов й суддя-герой Alexandr Mamaluy

Олександр Курилов 18 квітня 2017 13:38 1021 0

У Кременчуці – неабиякі пристрасті щодо судової реформи й кандидатів до Верховного Суду від нашого міста.

Таких  кандидатів троє. Зокрема, відомі кременчуцькі юристи Кирило Юхно, Олена Дмитриченко, проти яких у міської громади не знайдеться поганого слова й чесність та справедливість яких достойна поваги.

Усі дебати навколо лише однієї кандидатури – депутата міської ради й адвоката Руслана Ульянова, кандидатуру якого до Верховного Суду Громадська рада доброчесності не підтримала.

Причина не підтримки досить проста й мова тут, у першу чергу, про використання кандидатом свого депутатського статусу.

Зміст такого -  коли сам пан Ульянов є головою депутатської комісії й радником з юридичних питань міського голови Кременчука Віталія Малецького, а в цей час його дружина без жодного конкурсу отримує право захищати в суді інтереси комунальних підприємств міста, отримуючи при цьому винагороду в 300 тисяч гривень.

Загалом, чи є в цьому порушення закону, на це запитання слід відповісти юристам, однак запах від такого заробітку не дуже добрий.

Інше, що бачили в Кременчуці, як сам депутат з трибуни сесії міськради намагається порушувати свої питання, які вирішує для власних клієнтів. І це теж було й від цього нікуди не подітися.

Нині ж іще одне, що обговорюють: чи може сам депутат міської ради Ульянов у соціальних мережах поводитися по-хамськи?

І мова тут про приклад з нинішнього життя.

"Тебе послати чи сам знаєш куди піти? Нах@й, звичайно" або "Ти, чуділо, щось у своїй притрушеній голові напридумувало і штиришся від цього" – такою є одна з настанов,  викладена у соціальних мережах і власноручно написана адвокатом-депутатом до своїх опонентів.

Звідси і питання: чи може депутат міськради, який виступає кандидатом у судді Верховного Суду,  розмовляти (писати)  таким тоном з мешканцями міста?

З того, що оприлюднюють з цього приводу  кременчуцькі чиновники, хоч уже й колишні, – таке може бути, бо «…сучасне українське суспільство досі якесь моралізаторське».

Тобто суспільство має бути не моралізаторським, але простішим: людина заходить у кабінет до чиновника, а той його одразу посилає далеко на три букви алфавіту.

Інше, що потрапило на очі, – це намагання порівняти депутата міськради з  суддею-героєм війни Alexandr Mamaluy.

«Alexandr Mamaluy не так давно офіційно давав відповідь судді-зраднику із Севастополя про те, що підвісить його на ліхтарі, коли Крим повернеться до складу України… Саме тому вислови Олександра Мамалуя не досліджуються і він справедливо отримує позитивний висновок як кандидат у Верховний Суд, а Руслан Ульянов отримує негативний», - це теж з соціальних мереж місцевих прихильників посилати людей матюками й робити бізнес завдяки своїм виборним посадам.

Але наскільки одне з іншим можна порівняти – депутата Кременчуцької міськради, який просто посилає людей, що живуть поруч з ним, останніми словами, й  розмову захисника України з тими, хто зрадив собі й своїй землі?

У репортера немає тут висновків і читачі самі вирішать, коли й що можна робити, а коли в будь-якому разі це заборонено.

Єдине, що можна додати, – Громадська рада доброчесності розглядатиме питання пана Ульянова знову, бо відповідну заяву з цього приводу кандидат направить.

А головними у його заяві до ради доброчесності будуть слова про його ж образи, нанесені іншим:  «Як ці висловлювання порушують професійну юридичну етику або принижують авторитет суду? Ніяк».

І тут пан кандидат правий, бо не можна принизити те, чого немає. І не можна принизити, те, чого не буде, в даному випадку - авторитету суду.

Останнє, про що слід додати, – не так давно пан депутат міськради Руслан Ульянов брав участь у конкурсі на посаду місцевого прокурора Кременчука, однак не пройшов спеціальну перевірку.

Нині ж - конкурс на посаду судді Верховного Суду й погано, що такої перевірки немає.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись