Новини з 1996 року

Нецензурно обізвав дружину – отримай вирок суду. Що присудили кременчужанину?

Марина Баніт 15 березня 2017 10:39 828 0

Жінка, усвідомлюючи свою гідність, не дозволить принижувати себе. Так сталося і у випадку, коли подружжя кременчужан дійшло до судового розгляду справи.

 Під час сварки 10 січня чоловік висловлювався по відношенню до дружини нецензурною лайкою. Чи то кременчужанка не звикла до такого ставлення до себе, чи то чоловік уже допік її такою поведінкою, але терпець у жінки увірвався. Так вона звернулася до Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області.

Суду жінка пояснила, що чоловік «вчинив психологічне насильство відносно неї, а саме: висловлювався в її бік нецензурною лайкою, внаслідок чого могла бути завдана шкода її психологічному здоров'ю». 

Тож таке звернення до суду призвело до психологічної реабілітації не дружини, а чоловіка, який оговтався і почав перепрошувати за свою поведінку. Суддя зазначив, що чоловік «у судовому засіданні вину у вчиненому адміністративному правопорушенні визнав повністю, у скоєному щиро кається, просив закрити провадження по справі про притягнення його до адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю діяння, так як він помирився зі своєю дружиною».

Невідомо, що стало причиною каяття – порушення судового процесу чи згадка про кохання, що було між ними на початку створення сім’ї. Але суд прийняв факт каяття до уваги.

Чоловіка суддя вирішив «визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173-2 ч. 1 КпАП України».

Але при цьому «звільнити від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення і обмежитись усним зауваженням».

Чому варто доводити сімейні взаємини до суду і чому сучасне подружжя не може просто так просити вибачення - невідомо. Звісно, найкращим вирішенням проблеми було б не доводити один одного до розпачу, а навпаки поважати, підтримувати та вчасно просити вибачення. Але кременчужани наповнюють Реєстр судових рішень казусними справами.

Довідково:

Вчинення насильства в сім'ї, тобто умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання захисного припису особою, стосовно якої він винесений, непроходження корекційної програми особою, яка вчинила насильство в сім'ї, - 

тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'яти діб. 

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, - 

тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб. 

 

Теги: Судові справи

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1506 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1580 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1501 0