Новини з 1996 року

Неприємні сюрпризи: українців попередили про підвищення тарифів на тепло та гарячу воду

Валерія Макряшина 15 жовтня 2018 11:00 1369 0

В Україні нові тарифи на тепло можуть бути встановлені через місяць після підвищення Кабінетом Міністрів ціни на газ для населення.

Про це повідомила голова Національної комісії держрегулювання енергетики й комунальних послуг (НКРЕКУ) Оксана Кривенко.

"Як тільки буде нова ціна газу від Кабміну, ми ініціюємо процедуру перегляду тарифів на тепло і теплопостачання. З урахуванням відкритого обговорення через місяць нові тарифи будуть встановлені", — сказала вона.

Кривенко також зазначила: якщо уряд, наприклад, прийме рішення про підвищення ціни на газ у жовтні, то обговорення питання про підвищення тарифів на тепло пройде в листопаді і вони будуть встановлені з 1 грудня 2018 року.


Як повідомляла "Програма Плюс" раніше, Кабінет Міністрів відтермінував підвищення тарифу на газ до 18 жовтня 2018 року. До цього моменту і населення, і постачальники комунальних послуг купуватимуть блакитне паливо за чинною понад рік ціною — 6,9 грн/куб.

У разі, якщо вартість газу в Україні перерахувати згідно з імпортним паритетом, один кубометр може подорожчати з 6,95 до 11,4 грн.

З липня 2017 року Україна перебуває в складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання. Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення, яке, за різними оцінками, може становити від 30 до 65%, у зв'язку з ростом цін на міжнародних ринках, тоді як Кабмін вважає таке різке підвищення невиправданим.

Без підвищення тарифу на газ Україна ризикує не одержати черговий кредитний транш МВФ. Це може призвести до загроз фінансової стабільності, браку валюти й уповільнення економічного зростання.

З 6 по 19 вересня 2018 року в столиці перебувала місія МВФ. У рамках візиту представники кредитора обговорили з українською владою в тому числі й підвищення вартості блакитного палива. Остаточне рішення поки обговорюється.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись