Новини з 1996 року

Неперевершені піраміди та гранітний реєстр, або Що цікавого є на Полтавщині?

Валерія Макряшина 16 квітня 2019 10:15 825 0

Полтавська область — не лише потужний промисловий центр України. Це ще й велика кількість природних пам’яток, цікавих об’єктів та оздоровчих закладів. Щоб гарно провести вихідні, не обов’язково їхати за кордон чи в іншу область. У нашому регіоні можна оздоровитися, подивитися на єгипетські піраміди та унікальні пам’ятки природи.

 

«Миргородкурорт» — всесвітньо відома мінеральна вода і торф’яна грязь

 

«Миргородкурорт» об’єднує санаторії «Полтава», «Миргород», «Хорол» та «Березовий Гай». Тут є масажні кімнати, грязелікарня та найголовніше — бювет з мінеральною водою. Загалом бальнеогрязелікарня курорту, яку неодноразово визнавали найкращою в Україні, пропонує гостям більше 50 видів процедур.

За минулий рік у «Миргородкурорті» оздоровилися 1057 громадян. 592 з них — особи з інвалідністю. У 2018-му пільгою із санаторно-курортного лікування забезпечили 1308 осіб. Зокрема, за рахунок коштів держбюджету — 1006, обласного — 199, місцевих бюджетів різного рівня — 103 особи. 

— «Миргородкурорт» — це знакове і культове не лише для Полтавщини місце. Це одна з візитівок нашої держави. Санаторно-курортне лікування регіону користується великою популярністю і серед мешканців найближчого зарубіжжя, — розповів в.о. голови Полтавської ОДА Роман Товстий.

 

Скеля-гранітний реєстр у Кременчуці

 

Геологічна пам’ятка природи розташована в Кременчуці, біля річкового вокзалу, на березі Дніпра. Це кристалічні породи докембрійського періоду. Їх вік — близько 3 млрд років. 

Скеля є цінною водомірною реліквією. На ній викарбувані відмітки рівня води під час Дніпровських повеней різних років. Звідси й назва — гранітний реєстр. 

До революції і відразу після неї зі скелі в невеликій кількості добували граніт методом розколу. Там і зараз лишилися глибокі пробурені отвори діаметром від 3 до 5 см.

 

Полтавські піраміди-усипальниці 

 

Дві з трьох пірамід Європи знаходяться на Полтавщині. У селі Комендантівка Кобеляцького району є унікальна пам’ятка архітектури ХІХ століття — Софіївська церква. Це усипальниця дворянського роду Білевичів, збудована у формі піраміди висотою 15 метрів. 

Її спорудження тривало 13 років. Для будівництва використовували гранітні блоки з місцевого кар’єру. Їх по дерев’яних жолобах тросами затягували нагору. Вапняковий розчин робили на крові свіжозабитої худоби з додаванням яєчних білків. Три погребальні камери сполучалися підземними ходами. Вінчав споруду православний хрест.

Друга піраміда на Полтавщині знаходиться в селі Березова Рудка Пирятинського району. Це усипальниця родини Закревських, побудована наприкінці ХІХ ст. В ній поєднані класичні форми єгипетської піраміди і язичницька атрибутика з православними символами. Вхід у каплицю «охороняла» привезена Гнатом Закревським з Єгипту статуя богині Ісіди. 

 

За матеріалами з відкритих джерел

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 428 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 547 0
У Кременчуці Хеловін провели «з вітерцем», і дощ цьому аж ніяк не завадив. ФОТОрепортаж 1052 0