Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Непереможна стихійна торгівля у Кременчуці: за і проти

Валерія Макряшина 23 серпня 2018 11:08 1129 0

Із несанкціонованою торгівлею в Кременчуці триває боротьба вже не один рік.

Про небезпеку від подібних покупок попереджають як міські чиновники, так і санепідемстанція. Зокрема, в мешканців будинків поблизу ринку “Толока”, в районі перехрестя вулиці Вадима Пугачова (колишня Московська) та проспекту Свободи (колишня 60 років Жовтня), починає лопатися терпіння. А причина цього - стихійна торгівля поблизу зупинки міського транспорту «В. Пугачова». Однак це не єдина точка вуличної торгівлі в місті. 

Стихійна торгівля вже давно стала невід’ємною частиною життя. Зазвичай ці ринки підтримуються певною частиною суспільства. Здавалося б, що поганого в тому, щоб зранку вийти на стихійний ринок та купити свіже молоко до кави - зручно і швидко. Однак не завжди безпечно. 

Як до цього ставляться кременчужани? «Програма Плюс» вирішила провести опитування в мережі Facebook. Як з’ясувалося, більшість городян розуміють, що купувати яйця, ковбасу або молочну продукцію з рук може бути небезпечно для здоров’я. Однак є й ті, хто підтримують нелегальних продавців.

Аліна Гланскова: «Якщо це овочі, фрукти чи квіти, то - «за». Іноді це дуже зручно. Ввечері особливо, коли йдеш з роботи - купити щось з домашнього городу. А от молоко, рибу чи м’ясні продукти з рук купують, мабуть, люди без інстинкту самозбереження».

Алла Жмеренецька: «Не купую там. Страшно. У супермаркеті страшно іноді купувати. У мене приватний будинок, тож вирощую сама. Якщо треба щось купити, то - в магазин або на ринок. Але і там тільки в перевірених,  «своїх». Дуже лякає, коли прямо на узбіччі дороги торгують рибою або ковбасою. Нічого не маю проти бабусь. Але в нас не та екологія, щоб купувати з рук біля дороги».

Андрій Посьмашний: «Так нормальну якби отримували пенсію (зарплату) люди, то хто б там стояв!»

Анатолій Мельник:  «А чи не забагато логіки включили?  Для чого вбивають вуличну торгівлю... заборона селянам молоком і м’ясо торгувати... в УКРАЇНІ? Вдумайтеся, кому це вигідно? Шльопати в супермаркет! Купував і буду купувати в бабусь і в місті, і в селах на дорозі! Можете кидати в мене тапки! Як виросли без цих санепідем і різних кровососів - дивуюся!» 

Володимир Андріюк:  «Молоко та м’ясо – це  дуже небезпечно! От де зараз бабусі беруть молоко, тримають худобу??? Ті люди, які тримають корів, продають молоко постійним покупцям і для цього їм не треба півдня сидіти біля тротуару! Вибір завжди за вами!»

Сергій Медуха: «Санепідемстанція… Я чув, що м’ясо, напхане антибіотиками, гормонами й різними добавками, вільно проходить конт­роль і народ «хаває» незрозуміло що. Тож краще, я думаю, купити дешевого домашнього справжнього м’яса у знайомої бабусі, ніж жерти магазинне гівно».

Як кажуть самі стихійники, переважно жителі прилеглих сіл, це єдиний для них зручний спосіб заробітку -  продуктів багато, вони мають здатність псуватися, а так хоч продадуть і копійка буде. Вони запевняють, що все свіже й смачне, але документів, які це підтверджують, не надають.

Серед опитаних, зокрема стареньких бабусів та дідусів, виходити на узбіччя їх підштовхує мала пенсія. Однак на питання, чому вони не йдуть на спеціально облаштовані ринки, кажуть, що так зручніше та й покупців більше. Швидше за все, стихійна торгівля зручна покупцям, яким не доводиться витрачати додатковий час, аби зайти на ринок. Та й більшість продавців хочуть стояти в «прохідних», людних місцях.

Згідно з Єдиним реєстром судових рішень, час від часу на стихійників патрульні поліцейські складають протоколи за здійснення незаконної торгівлі (дане правопорушення відноситься до адміністративних, що передбачені ст. 160 Кодексу України про адміністративні порушення - «торгівля з рук у невстановлених місцях» і ст. 164 цього ж Кодексу - «порушення правил підприємницької діяльності»). Суд штрафує, як правило, на скромні 17 гривень. Однак після цього вони повертаються на звичні тротуари. 

Звісно, вуличних торговців можна зрозуміти - у зв’язку зі складною соціально-економічною ситуацією в Україні вони просто не мають вибору. Тож часто від них можна почути справедливу критику на адресу правоохоронців та борців зі стихійною торгівлею. Тому поліцейські, які «ганяють» стареньких на вулицях, часто стають об’єктами всенародної критики. 

Де шукати справедливість?

Продукція, що продається в такий спосіб, не має жодної документації, яка б гарантувала її якість. Наразі на вулиці жахлива спека, однак можна побачити, як без відповідного холодильного обладнання на тротуарі здійснюється торгівля молочними продуктами, м’ясом та іншими продуктами харчування, які швидко псуються. А це – знову ж таки пряма загроза здоров’ю.

Питання стихійного ринку на Раківці порушувалося не один раз. На одній з минулих апаратних нарад представниця відділу торгівлі доповіла: «Там було близько семи осіб. Їм усе роз’яснили, запропонували піти на ринок. Звичайно, робилася й приписка. Однак люди все одно виходять. Ринок пустує». У зв’язку з тим, що на ринках обов’язкове проходження ветеринарно-санітарної експертизи (законодавство України забороняє реалізацію м’яса та інших продуктів забою тварин (птиці), що не пройшли ветеринарно-санітарної експертизи), не всіх продавців це влаштовує, додала вона. 

Тож стихійна торгівля в Кременчуці продовжує стабільно функціонувати. Й варто відмітити, що не лише завдяки тому, що продавцям так комфортніше, а й через те, що так вигідно самим покупцям. Попит породжує пропозицію. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 1218 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1942 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1673 0